Жорсткий локдаун – на підході: Шмигаль сказав, коли в Україні посилять карантинні обмеження

Через значне погіршення епідеміологічної ситуації в Україні, влада може розглянути питання введення більш жорстких карантинних обмежень – так званого локдауну

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Жорсткий локдаун – на підході: Шмигаль с…
Фото: Рixabay

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час звіту роботи в уряді за рік, передає Depo.ua.

"На жаль, треба констатувати, що почалася третя хвиля епідемії в Україні. Це також цифри, статистика, яку ми бачимо... Неможливо інтерпретувати по-іншому. Потрібно бути свідомими – почалася третя хвиля пандемії коронавірусу в Україні", – наголосив він.

Шмигаль нагадав, що нині у країні діє адаптивний карантин, і в "червоній" зоні вже опинилися Івано-Франківська, Чернівецька та Житомирська області.

"Вінницька область на підході, Закарпатська, Тернопільська і ще низка областей, де сьогодні "помаранчевий рівень"... Звичайно, коли більша частина областей буде в "червоних" зонах, скоріше за все, доведеться повертатися до тієї моделі локдауну, який Україна вже проходила", – пояснив прем'єр.

Водночас він зауважив, що не хотів би повертати жорсткий локдаун, оскільки люди і бізнес вже виснажені обмеженнями.

Шмигаль зазначив також, що вакцинація нині просувається занадто повільно, аби покращити епідситуацію. Тому є своєрідним "світлом у кінці тунелю".

Він додав, що уряд намагатиметься максимально управляти наявним адаптивним карантином, але якщо у більшості регіонів зайнятість "коронавірусних" ліжок у медичних закладах перевищуватиме 65%, то запровадження локдауну стане необхідним.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у "червоній" зоні карантину заборонили пасажирські перевезення

Довідка: 17 лютого в Україні продовжили карантин до травня, а регіони поділили на кольорові зони.

18 лютого Кабмін оприлюднив постанову про карантин в Україні, а 24 лютого запровадження адаптивного карантину набуло чинності.

Нині ж у країні спостерігається значне погіршення епідеміологічної ситуації. 3 березня Україна навіть оновила антирекорд з кількості коронавірусних госпіталізацій – за добу до лікарень потрапили 3 486 громадян.

Через ситуацію, що склалася, Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України звернулося до голів обласних державних адміністрацій (ОДА) з проханням провести регіональні Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Читайте також: Україна на карантині до 30 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme