ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Жертви Голодомору мають отримати компенсації від Росії, - правозахисники

Учасники Міжнародної конференції "Штучні голоди в Україні ХХ століття", що проходить у Києві, ініціюють стягнення з Росії компенсацій жертвам Голодомору та їхнім родинам

Depo.Влада
16 травня 2018 19:05
ФОТО: depo.ua

Це є одним із пунктів проекту резолюції конференції, який зачитав голова Всеукраїнської правозахисної організації "Меморіал" ім. Василя Стуса Степан Кубів, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Звернутися з пропозицією до Міністерства юстиції України щодо опрацювання юридичного механізму повернення компенсаційних виплат постраждалим від Голодомору та членам їх сімей за рахунок Російської Федерації як правонаступниці Радянського Союзу", - зачитав Кубів.

Як прокоментував перший президент незалежної України Леонід Кравчук на брифінгу представникам ЗМІ, навіть якщо українці не отримають від Росії матеріальної компенсації за злочин Голодомору, це стане підставою ширше говорити про цей злочин з боку радянської влади.

"Якщо нам навіть копійки не дадуть, сам факт постановки цього питання є історичним. І ми будемо потім весь час наголошувати відповідно до цього, що нас морили, нас убивали, нас заганяли під землю. А сьогодні вони навіть не хочуть з нами говорити. Я переконаний, що нам завжди потрібно давати оцінку і навколо неї робити ідеологію, навколо неї потрібно робити відповідні дії. Всіх без винятку - родина, наука, влада, засоби масової інформації", - підкреслив Кравчук.

У конференції взяли участь колишні президенти України Леонід Кравчук та Віктор Ющенко, представники Всеукраїнської правозахисної організації "Меморіал" ім. Василя Стуса та інших громадських організацій, Світового конгресу українців, науковці, представники влади, церкви, науковці.

Нагадаємо, американський штат Канзас визнав Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада