Зеленського вакцинували від коронавірусу: Як це було (ФОТО)

Сьогодні, 2 березня, президента України Володимира Зеленського вакцинували від коронавірусної хвороби

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Зеленського вакцинували від коронавірусу…
Фото: Twitter Володимира Зеленського

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на сторінку президента в Instagram.

Зазначимо, що щеплення від коронавірусу Зеленський отримав у зоні проведення Операції Об'єднаних сил (ООС) на Донбасі.

Зеленського вакцинували від коронавірусу

"Лікарів і військових уже вакцинують. Усіх інших закликаю записатися в чергу в "Дії". Боятися нічого, подаю особистий приклад", – наголосив Зеленський у дописі.

Дещо згодом президент продублював повідомлення про вакцинацію у своєму Twitter, однак уже англійською мовою.

Де і як Зеленського щепили від коронавірусу

"Зробив це на передовій із нашими солдатами як Верховний головнокомандуючий… Вакцина дозволить нам жити без обмежень знову", – наголосив Зеленський.

Щепили президента вакциною CoviShield, виготовленою в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.

У прес-службі президента уточнили, що Зеленський зробив щеплення на території військового мобільного госпіталю №59 разом із військовими лікарями та захисниками, які виконують бойові завдання на передовій і вже проходять планову вакцинацію.

Військовослужбовці, з якими вакцинувався президент, розповіли, що перед процедурою всім провели огляд – поміряли температуру, тиск та сатурацію. Після щеплення всі почувалися добре.

Військові зауважили, що процедура була безболісною.

Повідомляється також, що перед щепленням глава держави дав письмову згоду на отримання вакцини. Зеленському повідомили про можливий побічний ефект – підвищення температури.

"Це нормально, таке може бути після кожної вакцини", – зауважив на це Зеленський.

Він також наголосив на важливості вакцинації від COVID-19.

"Щеплення обов’язкове. Я знаю, що таке COVID-19, бо хворів на цю недугу. Тому всім пропоную обов’язково вакцинуватися. Незважаючи на те, що я перехворів на COVID-19, у мене рівень антитіл дуже низький", – сказав Зеленський.

Крім того, президент наголосив, що вакцинація допоможе подолати пандемію та повернутися до звичайного способу життя.

"Я вважаю, що ця вакцина (Oxford/AstraZeneca (Covishield), – ред.) якісна, вона одна з найкращих у світі. Побороти COVID-19 тільки засобами захисту остаточно неможливо. Вакцинуватися доведеться. Я вважаю, що вакцина – це реальний шлях повернення до нормального життя", – підсумував він.

Що відомо про вакцину CoviShield, якою щеплять українців

CoviShield – це одна з двох вакцин від коронавірусу, що отримали дозвіл на екстрене використання в Індії. Друга – Covaxin, яку виробляє місцева фармацевтична компанія Bharat Biotech. 

Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, вважає, що CoviShield є високоефективним, посилаючись на дані досліджень III фази у Бразилії та Великій Британії.

CoviShield, як і AstraZeneca, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус, однак захворіти від нього неможливо.

Коли вакцину вводять пацієнтові, вона спонукає імунну систему виробляти антитіла та готує її для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію. Щеплення роблять двічі, з інтервалом 4-12 тижнів.

Вакцину можна безпечно зберігати при температурі 2-8°С, а щеплення робити у наявних кабінетах лікарів. Це полегшує розповсюдження та використання цієї вакцини, у порівнянні з деякими іншими.

Для порівняння, вакцину від Pfizer потрібно зберігати при температурі щонайменше -70°C, при цьому виймати її з цього холодного середовища можна не більше чотирьох разів.

Нагадаємо, 23 лютого в аеропорту "Бориспіль" приземлився літак із першою партією вакцини проти коронавірусу CoviShield, яку виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.

Після відвантаження 500 тис. доз вакцини з літака, її було доставлено на логістичний склад. Звідти вона потрапила в регіони України, після чого стартував перший етап вакцинації громадян мобільними групами.

24 лютого опівдні від коронавірусу щепили першого українця – ним став медик із Черкаської обласної лікарні Євген Горенко.

1 березня очільник МОЗ Максим Степанов вакцинувався у прямому ефірі. Згодом він розповів, що після щеплення проти коронавірусу препаратом CoviShield почувається добре

Станом на ранок 2 березня в Україні отримали щеплення проти коронавірусу 4 905 осіб. Всі вони щеплювалися першою дозою вакцини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme