UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Зеленський визначив організаційний комітет для підготовки саміту "Кримської платформи"

Президент України Володимир Зеленський постановив створити Організаційний комітет з підготовки та проведення саміту "Кримської платформи"
 

Журналіст стрічки новин

Про це йдеться в указі № 78/2021 "Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя", повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт президента.

Головою оргкомітету став міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Міністерство закордонних справ забезпечує координацію участі України в діяльності "Кримської платформи".

Водночас на уряд покладено зобов’язання:

– розробити та затвердити Стратегію розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки;

– розробити та забезпечити виконання першочергових заходів щодо розвитку кримськотатарської мови, зокрема із затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки;

– забезпечити інформування міжнародних партнерів України про заходи, здійснювані задля розвитку кримськотатарської мови, зокрема у контексті проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН на період 2022-2032 років Міжнародного десятиліття мов корінних народів та на майданчику Постійного форуму ООН з питань корінних народів.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов має підготувати проект Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя.

Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський звернувся до громадян у День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. 

Довідка: 26 лютого в Україні відзначається День кримського спротиву російській окупації. Цього дня, сім років тому у Сімферополі відбувся мітинг українців та кримських татар на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму. 

"Кримська платформа" є новим консультативним та координаційним форматом, ініційованим Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму. Головна мета "Кримської платформи" полягає в досягненні деокупації Криму та поверненні його Україні. Також ініціатива має на меті відповідь новим викликам у сфері безпеки, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму.

Читайте також: Сім років окупації: Як опирався Крим (Фоторепортаж)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme