Зеленський пропонує Бразилії відновити співпрацю у космічній галузі

Президент України Володимир Зеленський під час робочого візиту до Японії обговорив низку економічних питань та ініціатив з бразильським колегою Жаїром Болсонару
 

Зеленський пропонує Бразилії відновити с…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Офісу президента.

 

Сторони наголосили, що прагнуть розширення товарообігу між країнами.

 

"Бразилія – наш головний торговельний партнер у Латинській Америці. Вітаю розширення присутності бразильських компаній в Україні та українських – у Бразилії", – зазначив Зеленський.

 

Президент України запропонував відновити урядову комісію, щоб узгодити всі позиції в цьому напрямі.

 

"У нас відбудеться велика приватизація, ми зараз презентуємо чимало проектів, які показують, що в Україну вкладати вигідно. Я вірю, що ми справді маємо побудувати потужні відносини між Україною та Бразилією", – наголосив український президент.

 

Під час зустрічі також обговорили перспективи співпраці у космічній галузі. Українська сторона запропонувала перезапустити спільний космічний проект з використанням космодрому "Алкантара".

 

Крім того, Володимир Зеленський подякував за підтримку Бразилією територіальної цілісності та суверенітету України.

 

У повідомленні також зазначається, що Болсонару запросив Зеленського до Бразилії та погодився на його запрошення завітати до України вже наступного року.

Президент України Володимир Зеленський під час робочого візиту до Японії обговорив низку економічних питань та ініціатив з бразильським колегою Жаїром Болсонару

 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський здійснює робочий візит до Японії 21-24 жовтня для участі у церемонії інтронізації Імператора Японії Нарухіто.

 

Раніше Зеленський зустрівся з першим президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим у рамках візиту до Японії. 

 

Довідка: Українсько-бразильський проект "Циклон­4" передбачає створення в Україні нового космічного носія "Циклон-4" і будівництво для його пусків наземного комплексу на космодромі Алкантара в Бразилії. Проект спрямований на надання послуг із запуску космічних апаратів в інтересах національних космічних програм України та Бразилії, а також третім країнам на комерційній основі.

 

Співпраця між Україною та Бразилією у космічній сфері розпочалася у листопаді 1999 року після підписання Рамкової угоди про співробітництво у використанні космічного простору в мирних цілях.

21 жовтня 2003 року відбулося підписання Договору між Україною і Бразилією про довгострокове співробітництво щодо використання ракети-носія "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара.

 

Відповідно до Договору українська сторона відповідає за створення ракети-носія "Циклон-4", а бразильська сторона – за створення загальної інфраструктури, необхідної для забезпечення пусків ракет-носіїв "Циклон-4". У 2004 році Договір був ратифікований парламентами України та Бразилії.

Одразу після ратифікації Договору в Україні розпочалися роботи зі створення ракети-носія "Циклон-4" та підготовки виробничої бази для її виготовлення.

 

31 серпня 2006 року на паритетній основі, тобто 50% на 50%, була заснована українсько-бразильська бінаціональна компанія (БК) "Алкантара Циклон Спейс" (АЦС). Засновниками БК АЦС виступили: з української сторони – Національне космічне агентство і Фонд державного майна, з бразильської сторони – Міністерство науки і технологій і Бразильське космічне агентство.

 

2004 строк першого запуску перенесли на 2007 рік. Пізніше його перенесли знову, на 2009-й рік. Остання названа дата — кінець 2015 року.

 

У квітні 2015 року Бразилія відмовилася від подальшої участі в проекті.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme