Зеленський про війну, приватизацію і вирок Порошенку: Що розповів президент на підсумковій прес-конференції

У першу річницю на посаді голови держави Володимир Зеленський відповів на питання журналістів

Зеленський про війну, приватизацію і вир…

Depo.ua зібрав ключові цитати з першої частини прес-конференції президента.

Про карантин і допомогу бізнесу

Як я і обіцяв, всім медпрацівникам, які боряться з Covid-19, буде забезпечена збільшена заробітна плата - 300%. В 15 областях повністю виплачені заробітні плати у тих рамках, які я обіцяв. На цьому тижні збільшиться кількість областей. Я думаю, у всіх областях медики отримають 300%. 

Були певні технічні проблеми, але всі ці кошти були перераховані МОЗ з бюджету до місцевої влади. Що стосується квітня, держава теж повністю розрахується. 

Що стосується етапів виходу з Covid-19, десь місяць тому був план виходу – п'ять етапів помякшення карантину. Більш того, що стосується транспорту і дитячих садочків, ми розраховували що це буде пізніше, сьогодні непогана статистика дозволяє нам наближувати деякі етапи до сьогодення. Сьогодні на засіданні уряду можуть ухвалити запуск міського і приміського транспорту. Транспорт працює з 22 числа, дитсадочки отримають всі вказівки від МОЗ, як вони мають бути облаштовані засобами захисту, з 25 числа дитсадочки теж запрацюють.

Що стосується допомоги нашим громадянам, ми не друкуємо кошти, ми не США. Що стосується бізнесу, програма 5-7-9 запрацювала. Ми дотиснемо банківську систему, яка буде охочіше видавати кредити населенню. Ми рік працюємо над тим, щоб у нас були європейські людські кредити. 

Вже рік я борюся, щоб у нас іпотека була по 10%. Найближчим часом у нас буде така іпотека. Мені здається, це велика перемога. Облікову ставку ми знизили з 18 до 8%. Зараз я підпишу банківський закон. я впевнений, що в травні ми підпишемо меморандум з МВФ. Двері будуть відкриті до допомоги МВФ, за яку ми дуже сильно боролися, навіть у Верховній Раді. 

Про Путіна і нормандський процес

На сьогодні у нас було три обміни - 135 людей повернулись в Україну, 135 українців були звільнені. 

Через коронавірус нормандська зустріч не відбулася, але ми повернули ще 20 людей. Зараз ми говоримо про повернення наших людей після епідемії. Є результат. Він складається з людських життів. Що стосується ділянки розведення, вони не розводилися, бо не було зустрічі в Мінську, але ми перезавантажили мінську групу, додали статус мінському процесу. Показали, що у представників "республік" російські паспорти, і вони там не можуть знаходитися. 

Що стосується президента Російської Федерації, у нас не було зустрічей і дзвінків, через коронавірус зараз всі займаються своїми країнами. Ми не відпускаємо питання повернення наших територій. І Німеччина, і Франція підтримують, що після коронавірусу у нас повинна бути зустріч у нормандському форматі. Що стосується Росії, ми повинні говорити. Ми готові до будь-якого формату, який приведе до повернення наших людей і закінчення війни. Мені потрібен результат. 

Про дороги і дитсадки

Я пишаюся програмою великого будівництва - воно йде повним ходом. Ми це робимо в сучасній Україні – ми в 9 разів збільшили кількість доріг, які побудуємо цього року. Незважаючи на проблеми, побудуємо 4 тис. доріг. Наша задача – побудувати всі дороги, це 25 тис. пріоритетних доріг. Я впевнений, що до кінця каденції ми добудуємо всі державні дороги. 

Я хотів би, щоб мене запам'ятали як президента, який побудував дороги. Що стосуєтсья шкіл і дитсадочків, вони будуються. Можливо, зараз пригальмувалося будівництво приймальних відділень лікарень. Але всі 210 приймальних відділень ми повинні побудувати. Я не злізу з кожної людини, менеджерів цього проєкту, доки ми цього не зробимо.

Моя відповідальність – знайти 3 млрд доларів на всі мости країни. За два з половиною роки ми побудуємо міст в Запоріжжі – один з найбільших мостів в історії України. 

Ми побудуємо 25 спортивних комплексів для кожної області. Цього року вже повинні бути перші проєкти. Дуже важливо розвивати спорт в нашій країні. Хотів би, щоб ми назвали спортивні майданчики на честь сучасних спортивних легенд. 

В кінці вересня ми відкриємо інвестиційний офіс. Ми взяли туди керівником Варшоломідзе, який будував Батумі. Прозорий інвестиційний офіс запрацює у вересні, і тільки він буде займатися всіма інвестиціями. План на 18 місяців я погодив – план інвестицій 7 млрд доларів США. 

Про надходження до бюджету

Ми нічого не реєстрували у Верховній Раді, доки вона не зможе нормально працювати. Зараз всі інвестиційні закони будуть зареєстровані у парламенті і впевнений, будуть проголосовані. Що стосується "інвестиційної няні", через кризу треба боротися за інвестиції. Зараз економічний націоналізм – всі боряться за свої країни. Ми змінили умови – у "інвестиційній няні" ми зменшили цифри. Ми будемо думати про українських інвесторів. Це програма для всіх інвесторів. Інвестиційна няня – спеціальний віп-менеджер для інвесторів, що вкладають від 30 млн доларів. 

Що стосується приватизації, середня і мала приватизація йде. Фонд держмайна перевиконав план. Він збільшить надходження в бюджет перш за все через малу приватизацію. Щодо середньої і великої, все готове і буде проводитися після Covid-19. Почнемо з готелю "Дніпро". Деякі об'єкти важко передати, бо через них судяться. Готель "Дніпро" буде пілотним проєктом, всі інші готелі будуть передані чи вже передані. 

Це ж стосується і великих підприємств, які не є стратегічними. "Центренерго" теж буде готуватися до приватизації. У Фонду держмайна є чіткий план. 

Про Єрмака та інших друзів при владі

Жодного кума чи військового друга я не призначив і не буду. Що стосується пані Венедіктової, я обіцяв, що до влади прийдуть інші люди. Це нова людина. Ми познайомилися під час передвиборчої кампанії. Вона має освіту, звання, вона практик. Вона була депутатом по списках "Слуги народу". Ми запропонували людей, які були чисті. 

Пан Єрмак не має досвіду як кінопродюсер, він був досвідчений юристом, має саме ту освіту, яка потрібна голові офісу – це міжнародне право. Він не є моїм кумом, є моєю довіреною особою, я йому довіряю. Не розумію, про яких кумів йдеться. 

У нас кадровий голов в країні, я не можу знайти міністра культури. Нам дуже важко знайти мністра освіти та енергетики. Щодо міністра енергетика, яку людину ми б не взяли, наступного дня пишуть: це людина Ахметова. Коломойського, Пінчука. 

Шефір навіть не отримує заробітної плати – він мені допомагає. У мене аж два помічника – Марія Левченко та Сергій Шефір. 

Я не можу знайти багато людей, які були б і професійні і чисті. І ці виклики у політики щоденні. 

Шмигаль і професійний, і чистий. 

Про війну

Просто припинити стріляти – це складний процес. Першими стріляти ми не будемо. Якщо б та сторона просто перестала стріляти, що вони повинні зробити згідно з нашими домовленостями... Бойовики не знають, що з ними буде. Знаєте, яка у них ситуація з Covid-19? у нас є реальна інформація про те, як вони ховають людей. Ми пропонували звичайним людям гуманітарну допомогу – у них немає лікарень, інфекційних ліжок. Про що я зміг домовитися – ми запустили гуманітарну допомогу від "Червоного хреста". 

Ми не стріляємо по українцях, ми відповідаємо бойовикам. Єдиний вплив на них має Російська Федерація. Вони повинні на них вплинути. Провокації спрямовані проти України через те, що вони не знають, що робити з гуманітарною кризою. Але це ми даємо туди воду, не перекриваємо її.  Вони за неї навіть не платять. 

Про Порошенка

Я впевнений, що вирок Порошенку ще попереду. Я думаю, вони так керували державою, що їх чекає багато вироків. Не хочу про це говорити, бо це повноваження суду.  

Законопроєкти про амністію капіталів готовий, ми введемо її цього року. Правда, чесно кажучи, у нас були пропозиції з приводу відсотків. Сьогодні дуже складна ситуація, треба думати про ці відсотки. треба послаблювати це. Нерухомість можна амністувати під менший відсоток чи під нуль. Треба, щоб всі в нашій країні були платниками податків. 

Читайте також: Зеленський про звільнення Нефьодова, справу Шеремета та Оман: Що розповів президент на прес-конференції

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme