Зеленський про звільнення Нефьодова, справу Шеремета та Оман: Що розповів президент на прес-конференції

У першу річницю на посаді голови держави Володимир Зеленський відповів на питання журналістів

Зеленський про звільнення Нефьодова, спр…

Depo.ua зібрав ключові цитати з другої частини прес-конференції президента.

Про звільнення Нефьодова і призначення Любченка

Кого з великих рефоматорів, які наповнювали бюджет, кого ми звільнили? Щодо голови податкової і митниці – це була позиція міністра фінансів. Нормальна людина Нефьодов – але на митниці беруть хабарі, і йде контрабанда. 

У мене нормальне відношення до Макса. Я йому пропонував: "Давай змінимо законодавство, щоб служба безпеки кого хочеш (перевіряла – ред.). Давай зробимо окремі підрозділи, які зайдуть на митницю і зупинять контрабанду". Результат – немає наповнення бюджету. Хоча я хочу, щоб Макс повернувся. Він може вести окремі проєкти, які зможе довести до результату. Всіх айтішніків, які Нефьодов завів на митницю, всіх залишили. Але людини з гарною освітою недостатньо, щоб поповнити бюджет.

Міністр фінансів працював за часів Порошенка. Чому ви не кажете, що він людина Порошенка? Взяли, бо він – один з найркащих.  Любченка запропонував міністр фінансів України. Запитайте у нього, чому він взяв людину часів Януковича.

Про Авакова

Він не є моїм кумом і близьким товаришем. Чи потужний він міністр? Так. Чи складна ситуація у нас? Так. Його сьогоднішня відповідальність – справа Шеремета. Він почав її, він повинен її довести до результату. Щоб винні були покарані. 

Про вбивство Гандзюк

За мою каденцію люди, які вбили, – посаджені. Ми знаємо, хто замовив. Зараз ця справа передана до суду. І суд, я впевнений, дасть справедливий вирок. І замовники сядуть за ґрати. Останній крок – це суд.  Тиснути на суд не можемо, але будемо робити все, щоб усе було справедливо, й ці люди обов’язково сядуть у тюрму.

Про взаємодію з мерами

Народовладдя повинно бути, якщо ми йдемо до лібералізації. Розчаровують не принципи, а люди. Я не знаю навіть, як говорити про мера Черкас, якщо він має 19 кримінальних проваджень. Його обрав народ. Будь ласка, обирайте бандитів, якщо хочете. Він себе поводив некоректно.

З самого початку у нас були порожні лікарні, не було ШВЛів. 12 ліжок в інфекційних лікарень, з яких на 6 чи 7 можна лягти. Держрезерв порожній. Немає нічого. І на моє запитання, чув: "Багато європейських країн відмовилися від держрезерву. Це такий напрямок". Де був мер Черкас два місяці тому? Де його звернення до мене, де питання "Чим я можу допомогти?". Де наповнення держрезерву? Де його особисті гроші, за які він заповнив аптеки міста? Цеполітична боротьба. Покажи лікарні, які ти відкрив. Коли я збирав селектор з головами ОДА та мерами, я надав можливість всім ставити питання, питав, як влада може допомогти. Кожен губернатор ставив питання, говорив: нам треба ось це, а це ви робите неправильно.

Що це за боротьба з місцевою владою? Де ти був, коли ми головного лікаря держави запитали, що у нас з тестами, і почули: "У нас п'ять лабораторій в країні. Була скорочена вертикаль санітарних лікарів. Ми підняли повністю цю вертикаль. Підняли лабораторії, їх працює більше 40. Це була моя задача. Працював Офіс президента як МОЗ. Уряд  – як МОЗ. Губернатори з нами, хто міг. Багато мерів теж перетворилися на МОЗ і були адекватною місцевою владою.

Завдання дуже просте – заповнити всі магазини. аптеки, супермаркети. У десятках пасажирських літаків ми знімали силою крісла  і перероблювали їх у вантажні. "Мрії" дві прилетіли. 

Щиро? Однієї (каденції на посаді президента, аби реалізувати плани) не вистачить.  Будь-який президент, який має відсоток 10-15-16 на початок передвиборчої кампанії, не має права йти в президенти. Суспільство його не підтримує. Я йшов на один термін, але якщо у мене буде підтримка, я буду думати про те, щоб піти на другий. 

Про Мінськ

За Мінськ будемо боротися до кінця. З ним пов'язані санкції проти РФ, які всі хочуть зняти. Рік я даю на те, що ми будемо боротися. Через коронавірус я даю кілька місяців, щоб дотиснути. Щоб ми змогли знайти відповіді згідно з Мінськими домовленостями. Є план Б і план С. Суспільство по-різному оцінює переговори з Путіним, але я впевнений, що ми повинні це робити. Є деякі речі. які можеш зрозуміти, лише коли сам на сам. Щоб зробити стовідсоткові висновки і йти по іншому плану – плану Б.

Про кадрову політику

Уряд має формувати тих міністрів, на яких може опиратися прем'єр. У мене зауважень до Шмигаля немає. Ми боремося разом з Covid-19. У цьому напрямку ми майстри спорту. Візьміть статистику. Ми одні з найкращих. Тому що вчасно все зробили. Наповнювали лікарні. 

Зверніть увагу, як уряд і президент впоралися з кризою Covid-19. Візьмість статистику 19-го і 20-го і подивіться загалом кількість летальних випадків загалом – їх на 1000 випадків менше. Отакий у нас не дуже поганий, мені здається, уряд. Як зробити, щоб уряд був стабільним? Ніяк. Стабільності у світі немає, криза у світі є.

Про олігархів

Я не є лобістом інтересів олігархів. Вони не можуть на мене натиснути, щоб поставити ту чи іншу людину на посаду. Десь воно пролазить. Іноді ми звільняємо людину з таких причин – знаємо, від кого прийшла. Я готовий захищати робочі місця і українців, я надав повну незалежність антимонопольному комітету з приводу дій щодо тих чи інших фінансових груп.

Я готовий говорити бізнесу і олігархам: "Давай будувати лікарні". Що я можу для них за це зробити? Тільки рівні правила. Це і є моя стратегія. Я хочу, щоб вони жили і працювали за законом. У нас є речі, коли вони контролюють тий чи інший напрямок. Але це змінюється. 

Сьогодні немає теплої ванни – це і є відповідь про мої стосунки (з огляду на те, що телеканали належать олігархам, – ред.).  

Про медичну реформу

Covid-19 показав: реформи не вийшло. Є нормальні речі, але є багато чого, на що не звертали уваги. Ми опинилися медично голі перед таким викликом. Ось чому я кажу: давайте переглядати реформу. Подивіться на заробітну плату водіїв швидких. Вони не виходять на страйки, але ми їх чуємо – не може водій працювати за 4-5 тис. Це неправильна реформа. Якщо психіатричні лікарні виходять зі страйками, що їх закривають. Це неправильна реформа. Вона не для людей. не для лікарів.

Якщо говорити про Охматдит – чи можна 10 років будувати і говорити про це? За рік ми майже її добудували. Через коронавірус є проблеми з техінкою. Але техніка доїде, ми її здамо. Я впевнений, що медреформа має полягати в тому, щоб всі лікарні виглядали як Охматдит. Немає такої державної лікарні в Європі. У Охматдиті просто космос. 

Така реформа має бути. У кожній області має з'явитися такий космос. Такого рівні лікарні ми повинні будувати. Як це можна – просто зачинити тубдиспансери і закрити лікарні. Спершу зробіть заклади нового рівня, потім закривайте. Тому реформу треба переглядати. 

Про обіцянки

Я дуже рідко ходжу на інтерв'ю, я за рейтингами не гонюся, хочу, щоб вони були справедливими. Щоб знаnи, чи заслуговую я бути Слугою народу. Але за соціологією. якщо б зараз був другий тур, був я і будь-хто, я б набрав 75%. 

Про тарифи

Якщо ви сьогодні берете платіжку, вона в середньому зменшилася для людей. Ціна на бензин зменшилася. Ціна на газ у нас впала раніше, ніж склалася така ситуація на ринку. 

Кінець епохи бідності не настав. Він не може настати, коли криза у світі. Гроші не падають з неба. Середня заробітна плата, на жаль, замало, але зросла. Нам потрібен десь 1 млрд доларів, щоб допомогти бідним людям. 

Я всім відрізняюся від Порошенка – я чесна порядна людина, яка хворіє цією країною. Може, я не так добре спілкуюся українською, але я поважаю цю країну, поважаю українську мову, поважаю кожного.

Про справу Шеремета

Я готовий нести будь-яку відповідальність. Ми хочемо знайти вбивць Шеремета і кинути їх за грати. Президент не може впливати на правоохоронні органи. Якщо слідство було неправильним, якщо не дай Боже, щось було спеціально було зроблене проти цих людей (підозрюваних у вбивстві, – ред.), я готовий робити серйозні кадрові висновки. Ось і все. В цілому в країні все перероблене так, що я несу відповідальність за те, що відбувається в уряді. Я готовий нести відповідальність за те, що відбувається у справі Шермета, у справі Гандзюк. Це людська відповідальність. Я, чесно кажучи, і до "Укравтодора" не маю відношення, але несу суто людську відповідальність. 

Щодо брифінга про Шеремета – мені цікаво, мене запросили, показали матеріали, я прийшов. Але це слідство, рішення за судом. Моє завдання – знайти винних і кинути їх за грати.  Якщо ці люди невинні, ті, (хто кинув їх за грати – ред.) понесуть кадрову відповідальність. 

Про поїздку в Оман

У нас була нормандська зустріч - 75 українців повернулися додому. 31 грудня нам було дуже складно – були дуже складні переговори. Завдяки допомозі Німеччини і Франції, моїм домовленостям з Путіним ми отримали 3 млрд доларів США від "Газпрому". 31 грудня ми підвели підсумки, що ми повернули людей. Ми провели третій обмін – це 135 людей.

У мене є сім'я. Вони полетіли в Оман просто на відпочинок, у мене був план багатьох зустрічей на державному рівні. В Омані у нас навіть не було посла, у нас не було жодних відносин. Наш Офіс готував багато таких зустрічей. Султан, на жаль, був у важкому стані. Ми зрозуміли, що він не зустрінеться, у нас будуть приватні зустрічі. Я як порядна людина розумів, що не буду брати державний літак навіть для зустрічей з тією людиною. яка керує Оманом. Я полетів до сім'ї. Моя сім'я проплатила номер в готелі. Потім була трагедія, я швидко повернувся в Україну. Ми почали займатися іранською трагедією. 

У мене були зустрічі заради України. Я полетів по квитку. Там написано не "Петро інкогніто", а "Володимир Зеленський". Я не повинен про свою приватну поїздку говорити. Полетів, зустрівся, ця людина зараз голова Оману. Поводився як нормальна людина. 

Що стосується плівок Єрмака – для мене це порожня справа. Знаю, хто робив ці записи, хто хотів ними мене шантажувати, аби я зняв Єрмака. У мене є відповідь. Також з цього є відповідь, чому я деяких людей звілнив. Хай йде слідство. Все це робили, щоб шантажувати Офіс президента і мене особисто. Жодного фігуранта плівок немає на державних посадах. Це порожньою 

Непорожньо, для чого це зробили, хто має таку техніку. Держава має таку техніку. Прийде час і суспільство про це дізнається. До речі, там дуже цікаво. Хто викладав відео, звідки воно йшло. Хто перший оприлюднив у Фейсбуці, у Телеграмі. І одразу ви зрозумієте не тільки, хто співучасник, але й кому належать телеграм-канали. Поки йде слідство, говорити про ці речі не буду.

До критики відношуся погано, але спокійніше. До критики того, що я роблю, я звик. До критики з усіх телеканалів я теж звик.

Хочу щоб не чіпали моїх дітей і мою дружину – це нижче звання людини. Якщо у дружини є якісь соціальні проєкти, нічого, крім добра, вони не несуть.

Про закінчення епідемії

Я думаю, що через місяць все заспокоїться, я думаю, що за місяць ми зможемо вийти з усіх етапів коронавірусу, якщо не буде другої хвилі, Тому що першу хвилю ми пройшли. Не хочеться, щоб була друга хвиля. Це вже не залежить від держави, трішечки від місцевої влади, щоб вони були спокійніше і щоб люди памятали, що (поширення, – ред.) інфекції не закінчилося.

Читайте також: Зеленський про війну, приватизацію і вирок Порошенку: Що розповів президент на підсумковій прес-конференції

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"