Зеленський озвучив очікування від "нормандського формату"

Президент України Володимир Зеленський озвучив свої очікування від наступної зустрічі у "нормандському форматі"
 

Зеленський озвучив очікування від "норма…

Про це він заявив на брифінгу після зустрічі з президентом Словаччини Зузаною Чапутовою у Києві, інформує Depo.ua.

"Остання зустріч у форматі "нормандської четвірки" відбулась в середині жовтня 2016 року. Тому я очікую. Перш за все, що ця зустріч таки відбудеться. Тому що коли у нас війна в країні, то не можуть бути такі зустрічі раз на три чи чотири роки – у нас немає часу стільки чекати, тому що кожного дня гинуть наші хлопці", – заявив Зеленський.

"Головні кроки наступної зустрічі, це вирішення – не підняття теми, а саме вирішення питання остаточного обміну всіх наших полонених, "всіх на всіх". Друге питання – остаточне вирішення з чіткими термінами розведення військ: Золоте, Петрівське, а потім чіткі терміни, коли ми розводимо війська уздовж всієї нашої контактної лінії. Третє – обговорення чітких термінів виведення всіх військ до виборів на тимчасово окупованій території", – повідомив президент України.

Він зазначив, що невідомо, чи реально це все встигнути за одну зустріч, але він би цього дуже хотів.

Також президент ще раз наголосив, що на зустрічі "нормандської четвірки" Україна хоче не піднімати питання, а їх вирішувати і сподівається, що європейські країни підтримають позицію України.

"Також я очікую, що наступні зустрічі у "нормандському форматі" будуть не через три роки, а відбуватимуться дуже часто, поки ми не вирішимо всі питання, пов'язані з повернення наших територій і з припиненням війни", – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, 13 вересня Володимир Зеленський вкотре закликав якнайшвидше провести зустріч у "нормандському форматі".

Однак, 14 вересня стало відомо, що зустріч лідерів "нормандської четвірки" в Парижі не відбудеться найближчим часом, бо Росія "не може" взяти в ній участь.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook