Зеленський і Степанов публічно вакцинуються від коронавірусу

Президент Володимир Зеленський та міністр охорони здоров'я Максим Степанов публічно вакцинуються від коронавірусної хвороби

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
Зеленський і Степанов публічно вакцинуют…
Колаж Depo.ua

Як пише Depo.ua, про це повідомив журналістам сам глава МОЗ Максим Степанов в ході відвідання столичної Олександрівської лікарні.

"Сьогодні, буквально щойно, було внесено зміни до нашої дорожньої карти з вакцинації (до нашого національного плану вакцинації) – це дає можливість в публічний спосіб вакцинуватися міністру охорони здоров'я і президенту України", – сказав він.  

Степанов наголосив, що спершу вакцинується він, а потім – президент Володимир Зеленський.

"Ви це все зможете побачити. Я думаю, що в майбутньому питання щодо якості вакцини (CoviShield, – ред.) від коронавірусу будуть відсутні", – наголосив глава МОЗ.

Зазначимо, що раніше Зеленський сам заявляв про намір вакцинуватися від COVID-19. Він повідомляв, що хоче це робити з військовими як Верховний головнокомандувач.

Відомо, що президент перехворів на коронавірус у листопаді 2020 року. У МОЗ повідомляли, що тим, хто вже здолав цю недугу, не обов'язково вакцинуватися, оскільки певний час після хвороби в організмі зберігаються антитіла.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стартувала вакцинація проти коронавірусу. Першими вакцину проти коронавірусу в Україні отримують медичні працівники. Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca.

Однак медики вакцинуються неохоче. Зокрема, у Чернігові із 300 лікарів вакцинуватися CoviShield погодилися менш як сто. У Києві лише 30-50% медпрацівників погодилися зробити щеплення

Що відомо про вакцину CoviShield, якою щеплять українців

CoviShield – це одна з двох вакцин від коронавірусу, що отримали дозвіл на екстрене використання в Індії. Друга – Covaxin, яку виробляє місцева фармацевтична компанія Bharat Biotech. Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, вважає, що CoviShield є високоефективним, посилаючись на дані досліджень III фази у Бразилії та Великій Британії.

CoviShield, як і AstraZeneca, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус, однак захворіти від нього неможливо.

Коли вакцину вводять пацієнтові, вона спонукає імунну систему виробляти антитіла та готує її для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію. Щеплення роблять двічі, з інтервалом 4-12 тижнів.

Вакцину можна безпечно зберігати при температурі 2-8°С, а щеплення робити у наявних кабінетах лікарів. Це полегшує розповсюдження та використання цієї вакцини, у порівнянні з деякими іншими.

Для порівняння, вакцину від Pfizer потрібно зберігати при температурі щонайменше -70°C, при цьому виймати її з цього холодного середовища можна не більше чотирьох разів.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу в Україні: Як проходить і що потрібно знати

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme