Збиття літака МАУ над Тегераном: В МЗС поскаржились, що Іран не називає імена звинувачених

З десяти іранських посадовців, яким нібито висунули звинувачення щодо збиттям літака МАУ над Тегераном, Україні не назвали жодного конкретного імені

Журналіст стрічки новин

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі "Україна 24", повідомляє Depo.ua.

"На превеликий жаль, з цих десяти осіб, яким начебто пред'явлено обвинувачення, українська сторона не знає жодного конкретного імені", – зазначив він.

Єнін додав, що і Іранська сторона до цього часу не передала жодних деталей, тому невідомо, чи це саме ті особи, які дійсно причетні до катастрофиі.

"Ми вже неодноразово чуємо певні інформаційні зливи в мас-медіа Ірану, які згодом не підтверджуються. Ми неодноразово закликали іранську сторону до більшої прозорості як у напрямку технічного розслідування, так і у напрямку кримінально-правового переслідування осіб, причетних до збиття українського літака", – заявив заступник міністра.

Нагадаємо, 6 квітня стало відомо, що у справі про збиття літака МАУ 10 іранським посадовцям висунули звинувачення.

Довідка: 8 січня 2020 року невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня 2020 року Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Переговори між Україною та Іраном щодо розслідування трагедії та компенсації за збиття літака тривали з липня минулого року. 30 грудня 2020 року іранське державне інформаційне агентство IRNA повідомило, що уряд Ірану виплатить по 150 тисяч доларів сім'ям кожної зі 176 жертв авіакатастрофи, однак і досі не виплачено жодних компенсацій від Ірану. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme