Партія Разумкова: Чи зможе спікер стати антиподом "слуг"

Спікер ВР дав велике інтерв’ю телеканалу Рината Ахметова "Україна 24". Зі сказаного ним можна зробити загальний висновок: Разумков намагається в гарному сенсі слова виділитися із загальної маси "слуг". Та про його особистий політпроект говорити зарано

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Партія Разумкова: Чи зможе спікер стати…
Фото: УНІАН

В інтерв’ю голови Верховної Ради можна виділити кілька показових моментів. Перший – він не підтримує зміни до постанови парламенту про призначення місцевих виборів. Навколо таких змін останнім часом багато розмов, їх відверто лобіює і голова нашої делегації в ТКГ у Мінську Леонід Кравчук. На переконання Разумкова, "сьогодні вносити будь-які зміни до цієї постанови – це піддати сумніву легітимність проведення виборів на всій території держави, тому що це суперечитиме чинному законодавству". До того ж, правильно підмітив спікер ВР, вибори в ОРДЛО – дев’ятий пункт Мінських угод, і наразі ми не можемо з упевненістю говорити про виконання перших восьми.

Другий момент – Разумков не підтримує ініціативу перестановок в уряді. Про них казав голова фракції "слуг" Давид Арахамія. І не тільки він. У ЗМІ повідомлялося, що "група Коломойського" може тиснути на парламент, аби той погодився відправити у відставку міністра фінансів Сергій Марченка. У такий спосіб нібито можна зірвати переговори з МВФ про надання чергового кредиту. Очільник парламенту натомість вважає: зараз не час для кадрових перестановок у Кабміні, адже вони можуть ускладнити бюджетний процес.

Третій момент – його оцінка перспектив звільнення директора НАБУ Артема Ситника. "Станом на сьогодні, згідно з чинним законодавством, навіть після рішення КСУ немає механізмів відкликання з посади очільника НАБУ. З іншого боку ми розуміємо, що тоді, коли ухвалювався цей закон, багато експертів говорили, що президент призначає на посаду указом, який суперечить Конституції. Тому необхідно або вносити зміни до Конституції, або по-іншому виписувати закон", - заявив він. Ці слова голови ВР можна тлумачити як спробу сподобатися західним партнерам України, незадоволеним спробами делегітимізації Антикорупційного бюро та його нинішнього очільника.

Четвертий момент: коментар Разумкова щодо своїх президентських амбіцій. "Я думаю, що на сьогодні поки що зарано говорити про майбутні президентські вибори, - скромно заявив він. - Є чим сьогодні займатися. І бюджет, і криза, і коронакриза, і ті виклики, які стоять перед державою. І війна. І я сподіваюсь, що поки що на своїй посаді я відповідаю тим завданням, які переді мною були поставлені українським суспільством". Нагадаємо: екс-голова ОП Андрій Богдан в інтерв’ю Дмитру Гордону називав Разумкова серед політиків, які у майбутньому можуть очолити країну.

На політичних перспективах голови ВР хотілося б зупинитися детальніше. Depo.ua свого часу звертав увагу на поки що несміливі спроби очільника парламенту вести власну гру. Зокрема, однією з її ознак ми називали лобіювання Разумковим перегляду мовного закону. У такий спосіб, писав Depo.ua, спікер намагається сподобатися виборцям півдня і сходу. Особливо півдня. В цей регіон він часто навідується. Ставши популярним у південних областях, цілком можна спробувати зіграти у самостійну політичну гру, стати фігурою, на яку згодом орієнтуватиметься й частина нинішніх "слуг".

Проте для того, щоб дистанціюватися від Зеленського і його команди потрібен або потужний скандал, або зацікавленість сильних світу цього в окремому політичному проекті "Дмитро Разумков". В який вони вкладатимуть кошти і медіа-ресурс. Поки ні одного, ні іншого немає. У колишніх "регіоналів", розпорошених по кількох політичних таборах, вистачає своїх розкручених облич. Тим більше, що далі мовного ревізіонізму Разумков не йде. І це видно з його заяви стосовно виборів на окупованих територіях Донбасу. Тобто, для того, аби стати цікавим для грошових мішків, має статися щось таке, що виділить Разумкова від "слуг" і приверне до нього увагу. Як варіант – розвал парламентської монобільшості. У такому випадку зросте вага його посади при коаліційних торгах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme