Завтра ООН розгляне "кримську" резолюцію

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН завтра, 15 листопада, розгляне оновлений проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна"

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"На доручення президента, Україна підготувала проект оновленої "кримської" резолюції. У четвер відбудеться її розгляд у профільному, Третьому комітеті Генеральної Асамблеї",- зауважив Кислиця.

Він наголосив, що проект документа користується підтримкою широкого кола членів ООН – від острівних держав до держав Близького Сходу, Азії й Латинської Америки.

Як зазначив заступник міністра, документ має на меті "захист прав і свобод українських громадян, які проживають на окупованому півострові", а також містить вимоги до Росії щодо виконання нею як державою-окупантом зобов'язань за міжнародним правом. Кислиця додав, що серед нових елементів резолюції внесено, в тому числі, питання політичних заручників Кремля.

"Після Третього комітету проект резолюції голосуватиметься на пленарному засіданні Генасамблеї. Орієнтовно – в середині грудня. Для його затвердження потрібна проста більшість серед голосуючих держав", - пояснив заступник глави МЗС України.

Нагадаємо, у серпні президент України Петро Порошенко доручив дипломатам готувати нову резолюцію щодо Криму на наступну сесію Генасамблеї ООН.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що нова резолюція ООН щодо Криму вимагатиме звільнити політв'язнів.

Довідка: 19 грудня 2017 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна". Документ, зокрема, констатував наявність міжнародного збройного конфлікту між РФ і Україною, засудив ретроактивне застосування РФ власних законів на окупованій території, а також примусове переведення громадян України в російське громадянство. Крім того, резолюція містила вимогу до Москви виконати рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України в Криму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme