Нова резолюція ООН щодо Криму вимагатиме звільнити політв'язнів, - постпред Єльченко

Резолюція України щодо окупованого Криму вимагатиме від генерального секретаря ООН спеціального звіту

Про це на брифінгу повідомив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, інформує Depo.ua.

Єльченко наголосив, що саме наша резолюція вперше прямо назвала Росію агресором та окупантом – вперше з усіх документів міжнародних організацій.

"Цього нема в жодному іншому рішенні. Цінність цієї резолюції полягає в тому, що не було б її – то не було б і таких прихильних до нас рішень міжнародного суду, адже міжнародний суд дуже уважно дивиться на те, які документи ООН схвалюються і яка в них використовується мова: якщо там є слова "окупація" і "агресія", то це стає потужним юридичним аргументом", – зауважив постпред.

"В цьогорічній резолюції буде кілька нових елементів. Головний з них – це питання політв'язнів, які утримуються як в Криму, так і на території Росії. Але, на жаль, переважна більшість з нашого списку бранців – це якраз кримчани, починаючи з Олега Сенцова", – зазначив Єльченко.

"Ще один новий елемент цьогорічної резолюції – це підготовка генеральним секретарем ООН спеціального звіту про підсумки цього трирічного циклу – про те, що зроблено ООН для того, щоб вирішити ті проблеми, які виникають в Криму", – підсумував постійний представник України при ООН.

Нагадаємо, раніше постпред України в ООН Володимир Єльченко пояснив, хто гальмує введення миротворців на Донбас.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook