Засудженого в Росії соратника Сєнцова катували силовики, – МЗС

У Росії до українського активіста Олексія Чирнія, якого засудили до 7 років колонії суворого режиму за "підготовку теракту в Криму", застосовувалися тортури
Depo.Влада
24 квітня 2015 17:41
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на заяву Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

"В ході зустрічей з консульською посадовою особою Посольства України в Російській Федерації, перша з яких через ігнорування російською стороною наших численних клопотань відбулася лише через 5 місяців після затримання, Олексій Чирній повідомив про застосування до нього тортур співробітниками російських правоохоронних органів під час затримання у травні 2014 року на території Автономної Республіки Крим. Зокрема, його жорстоко били, застосовували заходи психологічного тиску та залякування з метою отримання відповідних неправдивих свідчень.", - розповіли українські дипломати.

У МЗС вважають, що зазначені дії ставлять під сумнів наявність законних підстав для кримінального переслідування Чирнія.

Крім того, отримані внаслідок незаконних дій свідчення Олексія Чирнія використовуються для обвинувачення у тероризмі інших затриманих російськими правоохоронними органами в Автономній Республіці Крим громадян України - Олега Сенцова та Олександра Кольченка, що повністю нівелює об'єктивність слідства та притягнення їх до кримінальної відповідальності, вважають у зовнішньополітичному відомстві України.

У МЗС висловили обурення у зв'язку з фактами порушення прав людини, допущеними під час затримання громадянина України, а також протиправними діями щодо нього під час утримання та проведення слідчих дій.

Нагадаємо, що 21 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону виніс обвинувальний вирок громадянину України Олексію Чирнию у справі про підготовку теракту 9 травня 2014 року в Сімферополі. Йому призначене покарання у вигляді семи років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.