Заступник Авакова розповів про свідків у справі МН17

Заступник очільника Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко розповів про свідків катастрофи літака рейсу МН17 компанії "Малайзійські авіалінії", який був збитий російськими військовими з не підконтрольної Україні території Донбасу 17 липня 2014 року

Про це він розповів у Facebook, пише Depo.ua.

"У Нідерландах розпочинається довгоочікуваний судовий процес у справі про збитий росіянами малайзійський "Боїнг" рейсу МН17... Як не намагалася інформаційно-пропагандистська машина РФ брехати і обдурити весь світ, цього разу їм це не вдалося. У тому числі, завдяки чітким і злагодженим діям української сторони. Розповім і я про той трагічний день 17 липня 2014 року", – повідомив Геращенко.

За словами чиновника, того дня, близько 13 години, йому зателефонував Віталій Кропачов, бізнесмен з міста Торез, майно якого було розграбоване, а сам він був змушений ще в травні залишити рідне місто.

"Починаючи з червня він (Кропачов, – ред.) через своїх людей організував відеотрансляцію всього, що відбувається на трасі, яка йшла з Ростова-на-Дону через Торез, Сніжне, Харцизьк на Донецьк. Я тоді познайомив його зі співробітниками АТЦ СБУ, і ми бачили і фіксували весь потік зброї і бойової техніки, який йшов через м.Торез. На початку липня якийсь зрадник чи в СБУ, чи в Торезі "злив" терористам інформацію про роботу web-камери, і її відключили. Але залишалися небайдужі люди. Зателефонувавши мені, Віталій Кропачов сказав, що один з його товаришів тільки що побачив незвичайну бойову машину на вулиці Сніжного", – розповів Геращенко.

За його словами, на той момент, за місяць, коли жителі Донеччини вже звикли до колон танків, БТР, "градів", які потоком текли в Україну, – ця машина була незвичайною.

"Очевидець сказав Віталію, що вона схожа на якусь зенітно-ракетну установку. Я попросив його передати своєму товаришеві, щоб той знайшов комп'ютер з інтернетом і переглянув фотографії ЗРК виробництва РФ і СРСР і порівняв з побаченою машиною. Далі події розвивалися так. Близько 17:00 я був у кабінеті заступника міністра МВС Тиграна Авакяна. Його набрав хтось із керівництва СБУ і запитав, чи не мають інформації в МВС з приводу того, що пів години або годину тому з екранів радарів над Торезом зник малайзійський "Боїнг" рейсу МН17? В той момент у мене сяйнула думка - адже кілька годин тому на вулицях Сніжного, що за 15 км від Тореза, був помічений якийсь раніше невідомий ЗРК", – повідомив Геращенко.

Він додав, що набрав Кропачова і запитав, чи є вже інформація про модель ЗРК. Той сказав, що тільки-но йому телефонували і сказали, що на вулицях Сніжного сьогодні був ЗРК "Бук М1" – грізна зброя, здатна збивати всі типи літальних апаратів на висоті до 25 км і дальності до 30 км.

"Очевидно було, що "Бук М1" з легкістю міг уразити цивільний літак, варто було лише навести на нього ракету й отримати команду "залп". Мало того, сміливому патріоту навіть вдалося зробити фото ЗРК "Бук М1" на вулицях Сніжного. В цю саму мить на телеканалі Life News транслювали бадьорий спіч лідера терористів Ігоря Гіркіна, який, з неприхованим задоволенням, рапортував про те, що його людям нібито вдалося збити український військово-транспортний літак. Я набрав главу МВС Арсена Авакова, щоб доповісти про те, що "Боїнг" МН-17 збитий росіянами з "Бука", але він не взяв слухавку. Його помічник сказав, що міністр перебуває на екстреному засіданні РНБО, зібраному президентом Петром Порошенком з приводу зниклого "Боїнга", – пише Геращенко.

Він також повідомив, що прийняв рішення негайно оприлюднити інформацію про те, що "Боїнг" збитий росіянами з установки "Бук М1".

"А за годину, коли мені переслали фото "Бука" з вулиці Сніжного, я опублікував і його. Відразу ж після першої публікації на мій телефон був шквал дзвінків. Мені телефонували українські та російські ліберальні ЗМІ, такі як телеканал "Дождь" і радіо "Коммерсант". Потім мене почали набирати кореспонденти іноземних газет і телеканалів – CNN, BBC, NYT, Washington post. Далі мене через перекладача вивели в ефір малайзійського телеканалу і австралійського телебачення. Світ хотів знати правду!", – зазначив Геращенко.

Ще за годину йому надіслали знімок, зроблений одним з жителів Сніжного з вікна свого будинку на околиці міста. Його увагу привернув різкий шум запуску ракети, яка уразила "Боїнг". І він встиг зняти інверсійний слід. За цим фото, знаючи місце розташування будинку, можна було елементарно визначити точку запуску ракети, заявив заступник глави МВС.

Він також додав, що за цим фото американці і європейці, з використанням супутників, відразу ж встановили і зафіксували точне місце запуску ракети.

"Це був кінець. Оббрехати, перекрутити, забалакати факт того, що на вулицях Сніжного був російський ЗРК "Бук-М1" і що "Боїнг" був збитий з нього - вже не вдалося. Наступного дня була "вишенька на торті" - сміливим розвідником МВС в Луганську була зроблена фотографія цього самого "Бука", який вивозився в РФ, без однієї ракети. Згодом її опублікував міністр МВС Арсен Аваков. Далі були розслідування Bellingcat, міжнародної слідчої групи, а також незалежні журналістські розслідування", - пише Геращенко.

"Але початок розкриття цього злочину був покладений того трагічного дня сміливими українцями, які, ризикуючи своїм життям, сфотографували "Бук-М1" на вулицях Сніжного і зафіксували запуск ракети. Ці свідки, яких разом з сім'ями вивезли з окупованої території, дали свідчення міжнародній слідчій групі, які лягли в основу обвинувачень судового процесу в Нідерландах", – зазначив він.

Геращенко повідомив, що також був допитаний слідчими МСГ і передав всю наявну у нього інформацію для розслідування цього злочину.

"Судовий процес в Нідерландах буде не швидким, але його результат можна передбачити вже заздалегідь - Російська Федерація і її військовослужбовці будуть визнані відповідальними за загибель громадян різних країн, які загинули в нелюдських муках. Російську Федерацію зобов'яжуть видати винних міжнародному трибуналу для відбування тривалих термінів тюремного ув'язнення. А також виплатити десятки мільйонів доларів за кожне втрачене життя", – упевнений він.

Геращенко також повідомив, що крім фотографій "Бука" на вулицях Сніжного та інверсійного сліду ракети, йому того дня надіслали фотографію тіла малазійського немовляти, яке впало на землю з висоти 11 кілометрів.

"Неможливо навіть уявити собі муки, яких зазнало це маля... Нехай це страшне фото стане ще одним вироком путінському режиму в очах всіх цивілізованих націй", – підсумував він.

Нагадаємо, 9 березня стартував судовий процес у справі про авіакатастрофу малазійського Boeing 777 на Донбасі в 2014 році, внаслідок якої загинули 298 осіб. Однак жоден з підозрюваних не з'явився на суд.

Також повідомлялося, що підозрюваний у справі МН17 росіянин Сергій Дубінський веде розкішний спосіб життя в Росії та не боїться судового засідання у справі про збиття літака рейсу МН17, що сталося у 2014 році на Донбасі.

Журналісти з'ясували, що один з обвинувачених у справі про катастрофу малайзійського Boeing в небі над Донбасом у 2014 році Олег Пулатов навчався з чинним заступником міністра оборони України Анатолієм Петренком в Київському військовому училищі ім. Фрунзе.

Головуючий в окружному суді Гааги у справі про катастрофу рейсу МН17суддя Хендрік Стейнхьойс заявив, що для винесення рішення в справі про причетність чотирьох осіб до трагедії знадобиться більше двох тижнів.

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов заявив, що початок судового розгляду у Нідерландах справи MH17 та чотирьох обвинувачених не є припиненням розслідування. Слідство триває, як в Україні, так і на рівні оновленої міжнародної спільної слідчої групи. 

Довідка: Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий над окупованою частиною Донбасу 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебувало 283 пасажири й 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна Спільна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий ракетою, випущеною з зенітно-ракетного комплексу "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до катастрофи рейсу МН17.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme