ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гройсман назвав області, де вже стартувала децентралізація

На сьогоднішній день децентралізація стартувала в 9 областях України
Depo.Влада
22 червня 2015 13:20
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив спікер Верховної ради Володимир Гройсман в інтерв'ю "Українській правді", передає depo.ua.

"Сьогодні цей процес стартував. Вже дев'ять областей - Дніпропетровська, Житомирська, Хмельницька, Херсонська. Миколаївська, Полтавська, Харківська, Чернігівська та Рівненська - прийняли перспективні плани формування здатних громад на сесіях облрад, а ще дві - Луганська та Донецька затвердили плани рішенням військово цивільних адміністрацій ", - повідомив Гройсман.

У той же час, спікер парламенту підкреслив, що плани, про які йде мова, не зобов'язують спільноти до об'єднання, "вони визначають тільки його можливі рамки".

"Принципово важливо, щоб у процесі об'єднання не виникли "мертві зони", коли слабкі громади залишаться нікому не потрібні. Саме тому в законі України "Про добровільне об'єднання територіальних громад "передбачено наявність такого плану на обласному рівні як необхідна умова", - сказав Гройсман.

При цьому він наголосив, що рішення про об'єднання приймає сама громада і це не пов'язано з тимчасовими рамками.

"Закон про співробітництво територіальних громад, з якого ми починали, передбачає і те, що громади можуть почати з спільних проектів, а далі вже приймати рішення. А для тих громад, які готові вже сьогодні до перетворень, закладені стимули", - додав глава парламенту.

Одним з таких стимулів Гройсман назвав отримання доступу до тих повноважень і ресурсів, які вже сьогодні отримують міста, в яких повноцінна система місцевого самоврядування була сформована ще раніше.