Залізничники вимагають розслідувати звільнення керівництва Південно-Західної залізниці

Співробітники ПЗЗ з різних регіонів України вимагають від президента України, спікера Верховної Ради, а також керівників виконавчої та законодавчої влади: МВС, СБУ та Генеральної прокуратури України, - «розслідувати злочин, вчинений керівництвом «Укрзалізниці»
Depo.Влада
21 березня 2015 16:53
ФОТО: depo.ua
Залізничники вимагають розслідувати звільнення керівництва Південно-Західної залізниці
Залізничники вимагають розслідувати звільнення керівництва Південно-Західної залізниці

Відповідну заяву було передано під час мітингу в Києві, повідомляє depo.ua з посиланням на «Українські новини».

За повідомленнями прес-служби ПЗЗ, йдеться про накази про звільнення з 19.03.2015 р. керівного складу Південно-Західної залізниці, видані в. о. гендиректора «Укрзалізніці» М. І. Бланком.

«Ці накази є злочинними, такими, які прямо суперечать законам України і створюють реальну загрозу національній безпеці. Згідно зі ст. 4 Закону України «Про залізничний транспорт», призначення і звільнення керівників залізниці здійснюються рішеннями Кабінету Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту. Одномоментне незаконне звільнення керівного складу призводить до зупинки діяльності ПЗЗ», - зазначають залізничники.

Також протестувальники повідомили про поширення недостовірної інформації щодо заяви заступника міністра інфраструктури України - керівника апарату Володимира Омеляна про призначення Віталія Таргонського виконуючим обов'язки першого заступника начальника Південно-Західної залізниці.

«Віталій Таргонський не писав заяви на призначення або покладання на нього обов'язків в. о. першого заступника начальника Південно-Західної залізниці. Ні з одним наказом з цього приводу станом на 20 березня 2015 року він не ознайомлений», - повідомляє прес-служба ПЗЗ.

Заяву з вимогами працівників Південно-Західної залізниці прийняв заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, який запевнив, що в Кабінет Міністрів і Мінінфраструктури буде підготовлено телеграми з приводу перевірки законності підписання Максимом Бланком наказів про звільнення всього керівного складу Південно-Західної залізниці.

Обіцяючи працювати в штатному режимі, залізничники нагадали, що незаконні накази керівництва «Укрзалізниці»! трудовим колективом ПЗЗ не приймаються до виконання. Це право колективу залізної гарантоване статтею 60 Конституції України.

Як повідомляв depo.ua, виконувач обов'язків гендиректора «Укрзалізниці» Максим Бланк у четвер, 19 березня, звільнив керівний склад Південно-Західної залізниці.

В Мінінфраструктури запевняють, що після звільнення керівництва Південно-Західної залізниці більше не буде скорочень, особливо рядового персоналу.