Заклади медосвіти не спроможні сплачувати аренду за клінічні кафедри в лікарнях, – Степанов

Вищі навчальні медичні заклади, а також заклади післядипломної освіти, від початку впровадження в Україні другого етапу медреформи 1 квітня змушені у зв'язку зі змінами в законодавстві сплачувати майже "непідйомні" суми аренди

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу щодо ситуації з протидії поширенню коронавірусної інфекції в Україні, передає Depo.ua.

"Вчора (22 квітня, – ред.) за моєю ініціативою була проведена селекторна нарада з керівництвом вищих навчальних медичних закладів. Та керівництвом закладів післядипломної освіти", – сказав він.

За словами Степанова, під час наради були підняті найбільш болючі питання, що пов'язані з процесами отримання освіти, підвищення кваліфікації лікарів.

Обговорили також питання оренди майна закладами вищої, післядипломної освіти для розміщення клінічних кафедр.

"Клінічні кафедри, такі як хірургія, терапія, інші клінічні кафедри розташовані безпосередньо в закладах охорони здоров'я. Простіше кажучи – в лікарнях. І це зрозуміло, адже для того, щоб навчити студента, який потім стає лікарем, потрібно все робити практично, безпосередньо в лікарнях", – пояснив міністр.

За його словами, після 1 квітня (початку впровадження другого етапу медреформи, – ред.) заклади вищої та післядипломної освіти змушені у зв'язку зі змінами в законодавстві сплачувати великі суми аренди. 

"Тобто, не так, як це було раніше, – вони просто там знаходились. Зараз це проходить через аренду. Той фінансовий тягар, який лягає на них, не дозволяє їм арендувати, відповідно, ці приміщення… По вузах це доходить до 80-90 млн грн на рік. Зрозуміло, що це дуже складна ситуація", – підсумував він і додав, що такі проблеми необхідно вирішувати якнайшвидше, аби мати кваліфікованих лікарів, які би працювали у закладах охорони здоров'я.

Нагадаємо, дещо раніше Степанов повідомив, що другий етап медреформи заблокував доступ професорів і доцентів до пацієнтів.

Довідка: Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що уряд буде продовжувати медреформу.

1 квітня в Україні стартував другий етап медичної реформи.

Водночас, у НСЗУ пояснили, як нараховуватимуть зарплатню медикам "на контракті".

Відомо також, що лікарні в Україні перейшли на іншу систему фінансування, однак аудит виявив в Україні 984 "дефіцитні" лікарні.

В цілому виявили недофінансування медзакладів на 67 млн грн.

Окрім того, Рада вимагає від Кабміну нацстратегію боротьби з раком до 2030 року.

22 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що планує повністю змінити підхід до медреформи.

Читайте також: Їжачок у тумані: Чи стартувала насправді медреформа

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme