За "чорну бухгалтерію" ПР на суд поведуть Ющенка, а не Януковича

Правда, лише на суд громадськості
Depo.Влада
1 червня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
За "чорну бухгалтерію" ПР на суд поведуть Ющенка, а не Януковича
За "чорну бухгалтерію" ПР на суд поведуть Ющенка, а не Януковича

Тоді як "регіонали" відбулися переляком, для багатьох інших політиків публікація амбарної книги Партії регіонів призвела до серйозних іміджевих втрат.

Загалом публікація нардепом-журналістом Сергієм Лещенком частини документів з "чорної бухгалтерії" Партії регіонів попри гучний розголос завершилася пшиком. Всі очікували сенсацій, але виявилося, що оприлюднені документи містять інформацію, яку в нашій країні всі й так знали. І головне – жодною кримінальною відповідальністю для "регіоналів" вони не загрожують.

Можливо, якби ці документи були опубліковані раніше – весною 2014 року, вони б мали більш серйозний ефект. Втім, зараз, коли розчарованість сягнула дна, а силовики щоденно демонструють свою інфантильність та відверте небажання щось робити, жодних юридичних наслідків для таких "поважних" людей як екс-голова ЦВК Михайло Охендовський, екс-міністр юстиції Олена Лукаш, екс-міністр закордонних справ Леонід Кожара, народні депутати від ПР минулого скликання Геллер, Миримський, Калюжний, очікувати не варто. До того ж і доказова база "амбарної книги" з юридичної точки зору досить сумнівна. Що ж стосується іміджевих втрат, то екс-регіонали подібних дрібничок вже давно не бояться.

Як це не смішно, але наразі від "касових" документів ПР за 6 місяців 2012 року, які громадськість побачила лише зараз, найбільше страждає екс-президент Віктор Ющенко та його оточення. Так, у списках засвітився екс-нардеп від "Нашої України" Юрій Костенко (за півроку отримав 1,6 мільйонів доларів), якому довелося виправдовуватися, чому у партії Ющенка та у  Віктора Януковича були одні й ті ж самі спонсори.

Підлив масла у вогонь навколо Ющенка і чинний губернатор Закарпаття Геннадій Москаль, який до речі, у VI скликанні теж був нардепом від "Нашої України". Він вирішив скористатися можливістю, щоб пнути команду Ющенка та, зокрема, Віктора Балогу, з яким у нього на Закарпатті склалися напружені відносини. В результаті, Москаль публічно заявив, що колишній президент України Ющенко і його глави адміністрацій Віктор Балога і Віра Ульянченко отримали з "чорної каси" Партії регіонів близько 1 мільярда доларів за здачу влади Януковичу. Довести правдивість таких звинувачень, звісно, неможливо, натомість негативний інформаційний галас навколо Віктора Андрійовича виявився доволі потужним.

Окрім співпраці з регіоналами згадав Москаль Ющенку і про епічну історію з дитячою "Лікарнею майбутнього", гроші на будівництво якої екс-президент і його дружина Катерина збирали через фонд "Україна 3000" та за допомогою телемарафонів. "В фонд добровільно-примусово платили всі олігархи - по 10, 50, 100 мільйонів гривень. А прості громадяни, наївно повірили в цю аферу, вносили добровільні пожертвування хто скільки міг. В результаті гроші з фонду вкрали, ніякої лікарні ніхто не збирався будувати і він не закінчив будувати", - зазначив глава Закарпатської ОДА.

Відповідь не забарилася – Катерина Ющенко не знайшла нічого розумнішого, аніж заявити, що саме Москаль гальмував будівництва лікарні. "Раніше, коли Москаль був народним депутатом, він разом з головним комуністом Симоненком був одним з найбільших гонителів проекту створення Всеукраїнського центру охорони здоров'я матері і дитини, який ініціював наш фонд "Україна 3000". У 2009-2011 роках, в період активної фази реалізації цього проекту, саме з його подачі ми піддалися численним перевіркам з боку прокуратури, СБУ, КРУ, Податкової адміністрації. Звичайно, ці перевірки нічого не виявили, але істотно загальмували реалізацію проекту. Тому в значній мірі за нестворення Центру ми "дякуємо" пану Москалю", - написала Катерина Ющенко у соцмережах.

Втім, все це – не більше ніж балачки та політичні розбірки зі взаємними звинуваченнями. Єдиним, хто реально запалився на рівному місці, став Олег Ляшко, який зробив явний фальстарт. "Мені повідомили, що найближчим часом готується вкидання в інформаційний простір, що нібито я отримував гроші від Партії регіонів", - заявив головний радикал. Яскравий доказ того, що у повній "збірці творів" ПР, прізвище Олега Ляшка фігурує. Втім, хто про це не знав?...  

Загалом, ця історія нагадує банальну війну компроматів. Враховуючи той факт, що повна версія "амбарної книжки" знаходиться на руках у екс-заступника голови СБУ Віктора Трепака, не виключено, що наступні витримки з "чорної бухгалтерії" ПР ми побачимо, коли для цього буде політична нагода. Так що далі буде… 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада