З'ясувалося, звідки "ростуть ноги" "Народної Ради Бессарабії"

6 квітня в одному з населених пунктів поблизу Одеси відбулася установча конференція "Народної Ради Бессарабії"
Depo.Влада
16 квітня 2015 11:07
ФОТО: depo.ua
З
З'ясувалося, звідки "ростуть ноги" "Народної Ради Бессарабії"

Аналітики групи "Інформаційний спротив" дослідили, хто вони, це псевдопредставники громад Бесарабії, передає depo.ua.

За словами організаторів заходу, на засіданні були присутні представники семи бессарабських громад (болгарської, гагаузької, російської, української, циганської, молдавської, польської). Всього таких нібито було близько 100 делегатів.

У своєму вітальному слові лідер Народної ради, голова Спілки придністровців України Дмитро Затуливітер зазначив: "Свою місію ми бачимо в тому, щоб Бессарабія отримала статус національно-культурної автономії. Наші народи мають бути гідно представлені в політичному та економічному житті України, наші громади повинні впливати на рішення, які стосуються нашого краю". За підсумками засідання делегати прийняли "Маніфест Народної ради Бессарабії".

У документі, зокрема, зазначається: "Ми небайдужі мешканці Придунайського краю, зацікавлені в його соціально-економічному, етно-культурному, освітньому та політичному розвитку проголошуємо створення нового громадського об'єднання - Народної Ради Бессарабії. Діючи на підставі існуючого законодавства і Конституції України, Народна Рада Бессарабії виступає з ініціативами про всебічний розвиток регіону, національних мов, освіти, культур і самобутності. Одним із найважливіших пріоритетів Народної Ради є боротьба за підвищення рівня життя, соціальну стабільність і економічне процвітання Бессарабії ... Ми бачимо перспективу в доданні Бессарабії особливого національно-культурного статусу. Так само Народна Рада ... підтримує територіальну цілісність і позаблоковий статус країни".

"Все, начебто, добре: активні громадяни хочуть забезпечити гідне життя для всіх національних громад регіону і сприяти всебічному розвитку Бессарабії. Правда трохи бентежить згадка про позаблоковий статус, що звучить таким собі дисонансом для маніфесту організації обласного (по факту - містечкового) рівня, націленої на культурно-економічні аспекти розвитку регіону.

Ще більше питань виникає при прочитанні так званої програми "Ради", в якій написано: "... Рада виступає за суворе дотримання конституційних норм України. Зокрема підтримує територіальну цілісність і позаблоковий статус країни. У разі вступу України в НАТО, ми залишаємо за собою право на самовизначення Бессарабії".

Десь таке ми вже чули - про НАТО, про право на самовизначення", - відзначається у публікації.

Як з'ясувалося, ноги нової псевдореспубліки ростуть із Москви. Побіжний аналіз сайту за допомогою онлайн сервісу "CY-PR" показав, що його адмініструють з Москви, а не Нідерландів (де фізично знаходиться сервер).

Лідером "Народної Ради Бессарабії" виявився голова Спілки придністровців України Дмитро Затуливітер, який раптово вирішив створити національно-культурну автономію в Бессарабії. Примітно, що ще в 2013 році, рівно два роки тому, в Одесі було заявлено про створення організації Союз придністровців України. На той час Затуливітер був підприємцем і одним з нечисленних членів оргкомітету цієї організації. Представляв та ініціював створення Союзу (за порадою Кремля) колишній депутат "Верховної Ради Придністровської Молдавської республіки" Дмитро Соїн, який до того часу легалізувався в Одесі. Метою Союзу було задекларовано надання допомоги придністровцям в Україні. Хоча справжньою метою діяльності Спілки, мабуть, була легалізація майбутніх придністровських агентів Росії в Україні, зокрема в Одеській області.

Придністровець Соїн з 2008 року був помічником депутата Державної думи РФ Валерія Богомолова, члена фракції "Єдина Росія".

Головним масовиком-організатором установчого засідання був Артем Бузіла, який розсилав запрошення потенційним учасникам з наполегливими проханнями взяти участь у заході. Цей хлопчина позиціонує себе як колишній (з 21 лютого 2014) патріот України. Хоча до цієї дати важко знайти що-небудь патріотичне в його антиукраїнських публікаціях в російських виданнях («Однако», «політком», «Політнавігатор», «Регнум» та ін.). До недавнього часу Бузіла був членом одеського відділення руху "Український вибір" Медведчука.

З початку російської агресії проти України неодноразово давав інтерв'ю таким одіозним інтернет-ЗМІ, як "Анна-ньюз", "Ньюз-Фронт". У соцмережах він активно постить новини "новоросії" та її лідерів.

В якості іноземних гостей в установчому засіданні "Народної Ради Бессарабії" брали участь лідер молодіжного крила партії "Атака" Святослав Пройнов (Болгарія) і лідер партії "Патріоти Молдови" Михайло Гарбуз.

"Як відомо, партія "Атака" існує виключно завдяки грошам, які їй виділяє Росія. За це керівництво партії визнає анексію Росією Криму, закликає до скасування санкції ЄС проти Росії і т.п. Крім того, підтримує сепаратистів в Україні та Молдові, в тому числі через участь своїх представників типу Пройнова на установчих конференціях та круглих столах, щоб потім Дмитро Кисельов і Сергій Лавров заявили: "Народну Раду Бессарабії" визнали в Європі!", "ЄС вимагає від "кієвскіх властєй" звільнити керівництво Народної Ради Бессарабії!" - йдеться у публікації.

Михайло Гарбуз і його партія "Патріоти Молдови" - це такий собі аналог "Українського вибору" Медведчука. Свою партію Гарбуз створив за допомогою Росії в 2010 році. "Патріоти Молдови" виступають за "східний вектор інтеграції, за приєднання до Митного Союзу, до Євразійського економічного союзу, за всеохопну взаємодію та співпрацю c Російською Федерацією".

Повернемося до нашого прологу. Там серед болгарських гостей був якийсь підприємець Антон Мартинов.

Як виявилося, партнером "Народної Ради Бессарабії" є загадковий "Європейський комунікаційний центр". А якийсь Антон Мартинов (на фото з курткою в руках)- його прес-секретар.

У березні цього року Мартинов, як прес-секретар "Європейського комунікаційного центру", засвітився на "Одеському політичному форумі", який просував сайт "Одеса 24", що адмініструється з Москви, як з'ясували аналітики "Інформаційного спротиву".

Як свідчать зібрані дані, "Народна Рада Бессарабії" - це результат кропіткої багаторічної роботи російських спецслужб з залученням місцевих "агентів впливу".

Нагадаємо, за повідомленнями ЗМІ, працівники СБУ одразу ж після "установчого з'їзду" затримали організаторів сепаратистського заходу. Зокрема, було затримано до 20 учасників заходу.