СБУ "придушила в зародку" "Бессарабську народну республіку"

Співробітники Служби безпеки України затримали організаторів проведення так званої "установчої конференції народної ради Бессарабії", що відбулася напередодні в Одесі
Depo.Влада
8 квітня 2015 09:06
ФОТО: depo.ua
СБУ "придушила в зародку" "Бессарабську народну республіку"
СБУ "придушила в зародку" "Бессарабську народну республіку"

Про це повідомляє місцеве видання "Думская.net" з посиланням на джерела в СБУ, передає depo.ua.

За даними видання, всього затримано 20 осіб, які зараз дають свідчення. У конференц-залі, де засідали "бессарабці" проходить обшук.

Сама сепаратистська організація, яка погрожувала владі "самовизначенням Бессарабії", стверджує, що частина її представників - журналісти Алік Вєтров та Олена Гліщинська, громадський діяч Сергій Загорюк і депутат Ренійської міськради Михайло Льовкін - були затримані напередодні заходу.

6 квітня невідомі побили "гостя" конференції з Болгарії - лідера молодіжного крила проросійської націоналістичної партії "Атака" Святослава Пройнова.

Вчора ж зник голова президії "Народної ради Бессарабії", глава Союзу придністровців України Дмитро Затуливітер.

Видання нагадує, що сайт "народної ради" зареєстрований у Москві. До її складу увійшли одеські, молдавські, придністровські і гагаузькі громадські діячі, які займають прокремлівську позицію. Вони заявили, що представляють національні громади Бессарабії.

Керівники Асоціації болгар України та гагаузької національно-культурного товариства "Бірлік" Антон Кіссе та Юрій Дімчогло офіційно відхрестилися від сепаратистів:

"Ні Асоціація болгар України, ні гагаузьке національно-культурне товариство "Бірлік" не мають відношення ні до проведення зазначених заходів, ні до організації будь-яких фейкових громадських структур на національній основі, які пропагують ідеї федералізації, що суперечать державному ладу і Конституції України.

Рішуче засуджуємо дії організаторів так званої "Народної Ради Бессарабії". Просимо мешканців Одеської області не піддаватися на провокації бажаючих розгойдати ситуацію в історично спокійному регіоні, де протягом двох століть у мирі та злагоді живуть представники понад 100 національностей", - йдеться у спільній заяві.

В свою чергу на сайті сепаратистів уже оприлюднили заяву про "справжній терор" проти їхньої організації з боку українських спецслужб та заявляють про дискримінацію національних общин Бессарабії, до яких вони, як виявилось не мають ніякого відношення.