ЄСПЛ продовжив заборону ГПУ на доступ до телефону Седлецької

Європейський суд з прав людини продовжив свою заборону на доступ до будь-яких даних з телефону головного редактора проекту "Схеми" Наталії Седлецької.

Про це йдеться в офіційному листі ЄСПЛ, повідомляє Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

"Європейський суд з прав людини відповідно до "Правила 39" свого Регламенту продовжив дію невідкладних тимчасових забезпечувальних заходів у справі журналістки Радіо Свобода, головного редактора програми "Схеми: корупція в деталях" Наталки Седлецької. Також суд присудив уряду України "забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених у рішенні Апеляційного суду Києва від 18 вересня 2018 року", - йдеться у повідомленні.

Згідно з текстом документа, заборона на доступ до інформації має необмежений термін і діятиме "до окремого розпорядження".

Нагадаємо, 18 вересня ЄСПЛ ухвалив рішення застосувати "Правило 39" Регламенту суду, заборонивши ГПУ доступ до телефону головного редактора програми "Схеми" Наталки Седлецької.

Аналогічне рішення було ухвалене і щодо журналістки "Нового времени" Христини Бердинських.

25 вересня у ГПУ заявили, що виконають рішення ЄСПЛ.

Довідка: У грудні 2017 року ГПУ допитала головного редактора програми "Схеми" Наталію Седлецьку щодо її спілкування з представниками НАБУ.

27 серпня 2018 року Печерський райсуд Києва надав тимчасовий доступ слідчому ГПУ до речей та документів Седлецької. Суд дозволив, зокрема, провести дослідження матеріалів оператора телекомунікацій за 17 місяців.

Генпрокурор Юрій Луценко пояснив це тим, що Седлецька відмовилась надавати певну інформацію у справі про розголошення таємниці слідства.

Йдеться про кримінальне провадження ГПУ проти директора НАБУ Артема Ситника через ймовірне розголошення даних слідств на підставі опублікованого в інтернеті аудіо-запису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі деяких резонансних справ.

Седлецька оскаржила рішення про надання доступу ГПУ до даних з її телефону в Апеляційному суді Києва.

18 вересня Апеляційний суд обмежив доступ ГПУ до телефону журналістки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ГПУ