ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ГПУ відмовилася від доступу до телефонів журналісток

Генеральна прокуратура зупинила процес отримання інформації про геолокацію телефону і мобільні переговори журналістки "Радіо Свобода" Наталії Седлецької  і журналістки видання "Новое время" Христини Бердинських на вимогу Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ)

Depo.Влада
25 вересня 2018 12:13
ФОТО: depo.ua
ГПУ відмовилася від доступу до телефонів журналісток
Фото: 112.ua

Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко у Facebook, інформує Depo.ua.

Він зазначив, що у відомство надійшов лист від ЄСПЛ щодо справи "Седлецька проти України".

"Згідно з листом, з 18 вересня 2018 року органи державної влади України зобов'язані утриматися від доступу до будь-яких відомостей, зазначених у рішенні Печерського районного суду Києва від 27 серпня 2018 року щодо Седлецької Н. Ю.", - поінформував Лисенко.

Аналогічні заходи вжито щодо журналістки видання "Новое время".

Проте у ГПУ наголосили, що рішення ЄСПЛ не є остаточним. "ГПУ буде надавати вичерпну інформацію, необхідну суду для прийняття об'єктивного рішення у вказаній вище справі", - зазначив речник відомства.

Нагадаємо, 18 вересня ЄСПЛ ухвалив рішення застосувати "Правило 39" Регламенту суду, заборонивши ГПУ доступ до телефону головного редактора програми "Схеми" Наталки Седлецької.

Аналогічне рішення було ухвалене і щодо журналістки "Нового времени" Христини Бердинських.

Довідка: У грудні 2017 року ГПУ допитала головного редактора програми "Схеми" Наталію Седлецьку щодо її спілкування з представниками НАБУ.

27 серпня 2018 року Печерський райсуд Києва надав тимчасовий доступ слідчому ГПУ до речей та документів Седлецької. Суд дозволив, зокрема, провести дослідження матеріалів оператора телекомунікацій за 17 місяців.

Генпрокурор Юрій Луценко пояснив це тим, що Седлецька відмовилась надавати певну інформацію у справі про розголошення таємниці слідства.

Йдеться про кримінальне провадження ГПУ проти директора НАБУ Артема Ситника через ймовірне розголошення даних слідств на підставі опублікованого в інтернеті аудіо-запису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі деяких резонансних справ.

Седлецька оскаржила рішення про надання доступу ГПУ до даних з її телефону в Апеляційному суді Києва.

18 вересня, Апеляційний суд обмежив доступ ГПУ до телефону журналістки.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада