Яценюк розповів про універсальне виправдання Росії

Ідеологічною основою для дій радянського терору став великодержавний російський шовінізм
Depo.Влада
29 листопада 2015 19:22
ФОТО: depo.ua

На цьому наголосив Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у своєму недільному зверненні, передає depo.ua з посиланням на Урядовий портал.

"Я звинувачую російський шовінізм у масштабних злочинах проти людяності", - заявив Прем'єр.

За словами Яценюка, від агресії російського шовінізму постраждав кожен сусідній з Росією народ.

"По всьому периметру Російської держави не існує жодної країни, з якою Кремль підтримував би рівні і доброзичливі відносини. Глибока, вікова хвороба російського шовінізму і зневаги до кожного сусіда, його культури, мови чи релігії сьогодні активно заохочується режимом президента Путіна. Фактично, шовінізм проповідується з найвищих кафедр і духовних престолів Росії. Погляньте, з якою ненавистю і злобою російський шовінізм навіть зараз продовжує заперечувати Голодомор, захищаючи й аргументуючи людожерство Сталіна та зводячи йому пам’ятники", - сказав він.

На думку Яценюка, російський шовінізм намагається будь-якою ціною виправдати агресію Кремля проти всіх націй: українців, кримських татар, білорусів, литовців, латвійців, естонців, казахів, народів Східної Європи та Центральної Азії.

Прем'єр наголосив, що підтримує ініціативу балтійських партнерів, які розпочали процеси стосовно притягнення до міжнародної відповідальності за комуністичні злочини.

"Над комуністичним режимом і російським шовінізмом рано чи пізно, але неминуче буде здійснено правосуддя і проведено міжнародний трибунал", - переконаний він.

Він також нагадав, що понад 70 держав світу визнали історичний факт Голодомору: "Можна сказати впевнено, що це ті країни, які шанують пам'ять про Голодомор, і вони і є справжньою коаліцією найвищих людських цінностей, демократії і гуманізму".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада