Яценюк розказав, скільки Україна недоотримала грошей через окупацію Донбасу

Державний бюджет України недоотримав 2,8 млрд дол. податків і зборів з тимчасово підконтрольних бойовикам територій Донбасу
Depo.Влада
19 квітня 2015 21:16
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв'ю телеканалу "Україна", передає depo.ua.

"Як треба вирішити конфлікт? Володимиру Путіну треба взяти документ, який називається мінські угоди, прочитати і виконати все, що там написано. Перше - забрати своїх бандитів. Друге - вивести війська. Третє - ми готові до того, щоб мати дискусію виключно з легітимно обраними органами влади в Донецьку і Луганську. Давайте проведемо прозорі і демократичні вибори. Але демократичні вибори - це не тоді, коли стоять російські бандити і солдати з автоматами Калашникова на кожній виборчій дільниці", - зазначив Яценюк.

"Далі - відновлення контролю над кордоном, відновлення економічного життя. Ми готові відновити банківський сектор в Донецьку і Луганську. Нам треба виплачувати пенсії і заробітні плати", - підкреслив він.

Прем'єр додав, що вже зараз Кабмін виплатив майже 14 мільярдів гривень пенсій для жителів Донбасу, які зареєструвалися на підконтрольних Україні територіях. За словами Яценюка, таких пенсіонерів близько 900 тисяч з 1,1 мільйона, які проживали в Донецькій і Луганській областях до початку російської агресії на цих територіях.

У той же час, зазначив він, за попередніми оцінками, держбюджет втратив 2,8 млрд доларів тільки від недоплачених податків і зборів з Донбасу в цей період.

"Вже не кажучи про те, що ми протягом зими постачали електроенергію і газ, і загальна цифра - це ще 1 мільярд доларів. Але там наші громадяни", - додав прем'єр.

Він також підкреслив важливість "боротьби за свідомість українців, які живуть в Донецьку і Луганську".

"Вони перебувають під неймовірним тиском російської брехливої пропаганди. І потрібен доступ українських каналів, щоб їх дивилися, і ми могли доносити свою інформацію", - сказав Яценюк.