Яценюк хоче змінити дату окупації Криму на 20 лютого 2014 року

Кабмін пропонує Раді визначити датою початку окупації Криму 20 лютого 2014 року

Про це повідомляє depo.ua із посиланням на сайт Верховної Ради.

Уряд пропонує внести зміни до Закону "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", встановивши, що "датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року". Фактичне захоплення Верховної Ради Криму відбулося 26 лютого 2014 року, а порушення збройними силами Росії порядку перетину державного кордону - ще 20 лютого 2014 року.

"Хибне визначення дати початку тимчасової окупації може мати негативні наслідки для України. Крім того, існуюча ситуація має не лише міжнародний та політичний інтерес, а й практичне значення для захисту майнових і немайнових прав держави, громадян і юридичних осіб України", - вважають автори законопроекту. 

Зазначено, що в Законі "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" від 12 серпня 2014 року дата тимчасової окупації Криму визначена з дати прийняття резолюції Генасамблеї ООН № 68/262 - 27 березня 2014 року, а в окремих випадках - з дати набрання чинності Закону "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", якою є 27 квітня 2014 року.