Яшин у Києві пояснив, чому Путін домагається статусу арабського шейха

Президент Російської Федерації Володимир Путін домагається, щоб на Заході до нього ставилися, як до арабського шейха
Depo.Влада
10 квітня 2015 16:34
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив один із лідерів "РПР-Парнас", соратник убитого російського опозиціонера Бориса Нємцова Ілля Яшин, який прибув в Україну в рамках підготовки доповіді Нємцова, передає "Лівий берег".

"Мені здається, що Путін домагається своєю активністю, щоб до нього на Заході було ставлення, як до арабського шейха. Американці та європейці ж мають справу з арабами із Саудівської Аравії і не вимагають від них дотримання прав і свобод людини. І Путін не розуміє, чому до нього інший підхід. Чому арабам можна порушувати права людини, можна нескінченно сидіти при владі, а йому - Путіну - не можна? Путін домагається, щоб до нього ставилися так само. У цьому він вбачає повагу до себе. Він вважає, що світ не має права вимагати політичних реформ усередині нашої країни. Йому наплювати на міжнародні зобов'язання", - сказав Яшин під час зустрічі з представниками українських громадських і політичних організацій у Києві.

Російський опозиціонер вважає, що Путін "не створює державну імперію, він не державний будівельник, Путін - державний авантюрист", хоча і розглядає пострадянські країни як зону свого впливу.

"Путін не хоче приєднувати частину України, йому досить Криму. Він не хоче приєднувати Донбас, він хоче створити на Донбасі важіль тиску на Київ, щоб нав'язувати свою волю. Путін не готовий нести соціальні витрати, пов'язані з приєднанням нових територій. Він не хоче відновлювати Радянський Союз у колишніх масштабах, колишніх територіальних межах. Путін - справжнісінький авантюрист, який для вирішення своїх внутрішніх проблем, пов'язаних з падінням рейтингу у 2011-2012 роках, втягнув країну в оцю криваву авантюру", - сказав Яшин.

Як повідомляв depo.ua,  вчора Яшин анонсував, що у доповіді "Путін. Війна", яку готують до публікації соратники Нємцова, будуть описані схеми перекидання російських військ в Україну