Янукович розповів російським ЗМІ, хто наказав побити студентів на Майдані

Екс-президент України Віктор Янукович, який утік, заявив, що за розгоном студентів на Євромайдані 30 листопада 2013 року стоїть колишній керівник Адміністрації Президента Сергій Льовочкін
Янукович розповів російським ЗМІ, хто наказав побити студентів на Майдані
Янукович розповів російським ЗМІ, хто наказав побити студентів на Майдані

Про це Янукович заявив в інтерв'ю російському виданню «Аргументы и факты», передає depo.ua.

«Щоб зрозуміти, хто за цим стояв, треба зрозуміти, кому це було вигідно. Мені це було зовсім невигідно. Безумовно, жодного наказу на розгін демонстрантів не було і не могло бути», - заявив Янукович.

Він вважає, що це була «добре організована провокація, для того щоб перевести мирні акції протесту в радикальне русло».

«У мене немає прямих доказів того, що за провокацією 30 листопада стоїть Льовочкін. Однак такі підозри мають під собою досить вагомі підстави», - сказав він.

На запитання, чому він одразу не покарав винних у розгоні, Янукович відповів, що після встановлення перших фактів і доказів про ті події, він особисто відсторонив від своїх посад заступника секретаря РНБО Сівковича та голову Київської міської адміністрації Попова, а міністр МВС Захарченко відсторонив керівника Київського управління МВС Коряка.

«Для встановлення істини необхідно було провести розслідування, а це, як ви розумієте, процес нешвидкий», - заявив Янукович.

Нагадаємо, будучи президентом, Янукович не покарав винних у розгоні і вбивствах людей на Майдані, його фракція в парламенті підтримала диктаторські закони 16 січня, а після цього він втік до Москви, де підтримав введення російських військ на територію України.

Сергій Льовочкін став депутатом Верховної Ради від партії «Опозиційний блок».