Янукович мріє хоч щось "витрясти" з України за санкції

Україна, після невдалої спроби приєднатися до справи про скасування санкцій, повинна сплатити юридичні витрати колишнього президента Віктора Януковича
Depo.Влада
22 жовтня 2015 16:02
ФОТО: depo.ua

Про це заявив  англійський адвокат президента-втікача Джо Хейг з Joseph Hage Aaronson LLP з посиланням на рішення Європейського Суду загальної юрисдикції, яке було оприлюднене тільки зараз, повідомляє depo.ua з посиланням на "ДС".

За його словами, Янукович почав судовий процес щодо скасування санкцій у травні 2014 року. Чотири місяці потому влада України подали до Європейського суду загальної юрисдикції клопотання з проханням дозволити їй приєднатися до судового процесу. У відповідь екс-президент подав свої заперечення. У підсумку в грудні 2014 року, українська влада проінформували суд про те, що вони відкликають своє клопотання.

"Після подачі відповідного клопотання юридичної командою президента Януковича, у березні 2015 року Європейський Суд загальної юрисдикції ухвалив, що Україна повинна сплатити витрати, понесені президентом Януковичем, у зв'язку з оскарженням їм спроб України приєднатися до справи про скасування санкцій", - йдеться в повідомленні.

Також Хейг заявив, що "це важливе рішення", оскільки введені проти Януковича санкції нібито засновані на "помилкових звинуваченнях у скоєнні кримінальних злочинів", які екс-глава держави рішуче відкидає.

Зазначимо, що адвокати не повідомляють про яку суму йдеться.

За його словами, "спроби української влади приєднатися до справи про скасування санкцій ЄС були політично мотивовані і помилкові". "Тепер Україна повинна оплатити його (Януковича - ред.) юридичні витрати. Ми продовжуємо працювати у справі щодо скасування санкцій проти президента Януковича", - повідомив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Віктор Янукович подав позов до Європейського суду з прав людини (Страсбург) у зв'язку "з регулярними порушеннями Україною прав людини" щодо нього.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада