Янукович вирішив судитися з Україною в ЄСПЛ

Біглий екс-президент України Віктор Янукович подав позов до Європейського суду з прав людини, мовляв через "регулярні порушення Україною прав людини щодо нього"
Depo.Влада
19 жовтня 2015 13:16
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у релізі англійської адвокатської компанії Joseph Hage Aaronson LLP, яка представляє інтереси Януковича, передає depo.ua.

Як зазначається, підставою для подачі позову стало порушення стосовно Януковича безпідставних кримінальних справ, порушення його права на справедливий і незалежний судовий розгляд і його політичне переслідування чинною владою.

Адвокати Януковича вважають, що українські суди залежні від впливу вищих посадових осіб держави і не забезпечують об'єктивний розгляд справ.

Зокрема, за їх словами, яскравим прикладом цього є рішення Печерського суду м.Києва від 27 липня 2015 про початок процедури заочного засудження проти Януковича. "Законом передбачена чітка норма, згідно з якою почати процедуру заочного засудження можна виключно проти осіб, які перебувають у міжнародному розшуку. На той момент (27 липня 2015 року) Віктор Федорович Янукович не перебував у списку розшукуваних Інтерполом осіб, як і не перебуває досі. Таким чином, рішення суду є незаконним", - йдеться у документах.

Також зазначається, що Генпрокуратура відмовила біглому екс-президенту в проханні дати свідчення за місцем його фактичного проживання (Ростов-на-Дону) або в режимі відеоконференції.

"Численні і бездоказові звинувачення представників вищого керівництва України, в тому числі про причетність Віктора Федоровича Януковича до розстрілів людей під час подій у Києві в лютому 2014 року, порушують принцип презумпції невинності. На даний момент ні по одному з пред'явлених звинувачень не винесено рішення суду", - зазначається у релізі.

Тому Янукович просить ЄСПЛ визнати вказані в позові дії української влади порушенням його прав. 

Нагадаємо, 13 жовтня син біглого екс-президента Олександр Янукович подав позов в ЄСПЛ через начебто порушеннями Україною прав людини стосовно нього.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.

Мітки: суд, ЄСПЛ