Яке покарання чекає на Медведчука в разі порушення умов домашнього арешту

Нардеп Віктор Медведчук, якого сьогодні, 13 травня, взяли під домашній арешт у справі про держзраду, у разі порушення умов домашнього арешту отримає штраф від 567,5 грн до 4540 грн

Журналіст стрічки новин

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на статтю 181 КПК.

Так, у разі застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до підозрюваного, обвинуваченого, який був затриманий, він негайно:

  • доставляється до місця проживання і звільняється з-під варти (якщо згідно з умовами обраного запобіжного заходу йому заборонено залишати житло цілодобово); 

  • звільняється з-під варти та зобов'язується невідкладно прибути до місця свого проживання (якщо згідно з умовами обраного запобіжного заходу йому заборонено залишати житло в певний період доби) (ч.3 ст.202 КПК).

Відповідно до ст. 309 КПК ухвала слідчого судді про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту або відмову в його застосуванні підлягають оскарженню під час досудового розслідування в апеляційному порядку.

Також, згідно з порядком застосування окремих видів запобіжних заходів, з метою безумовного виконання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту можуть застосовуватися засоби електронного контролю, що полягає у закріпленні на тілі підозрюваного, обвинуваченого пристрою, який дає змогу відслідковувати та фіксувати його місцезнаходження. Такий пристрій має бути захищений від самостійного знімання, пошкодження або іншого втручання в його роботу з метою ухилення від контролю та сигналізувати про спроби особи здійснити такі дії (ч.1 ст. 195 КПК).

Зазначається, що відмова від носіння засобу електронного контролю, умисне зняття, пошкодження або інше втручання у його роботу з метою ухилення від контролю, а рівно намагання вчинити зазначені дії є невиконанням обов'язків, покладених судом на підозрюваного, обвинуваченого при обранні запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту (ч.6 ст. 195 КПК), є підставою для застосування більш жорсткого запобіжного заходу чи накладення грошового стягнення в розмірі від 0,25 до 2  РМЗП (ч.2 ст. 179 КПК) - тобто від 567,5 грн до 4540 грн.

Нагадаємо, сьогодні суд відправив Медведчука під домашній арешт.

12 травня адвокати підсанкційного нардепа від ОПЗЖ повідомили, що Медведчук має прийти в Офіс генерального прокурора (ОГП) Ірини Венедіктової, аби взяти участь у слідчих діях, і "довести абсурдність усіх висунутих проти нього звинувачень". Згодом він таки прийшов до ОГП.

Там Медведчуку повідомили про підозру, після чого він офіційно набув статусу підозрюваного.

Сьогодні, 13 травня, запобіжний захід Медведчуку обирав Печерський районний суд міста Києва. Прокуратура вимагала для Медведчука взяття під варту до 10 липня із правом внесення застави в 300 мільйонів 930 грн (майже 10 мільйонів євро).

Відомо, що 40 нардепів від ОПЗЖ готові були взяти Медведчука на поруки. Вони звернулися до суду із відповідними заявами. Однак під час засідання суддя В'ячеслав Підпалий відхилив клопотання сторони захисту щодо взяття Медведчука на поруки.

Зазначимо також, що перед засіданням суду Медведчук зізнався, нібито не зможе сам заплатити за себе заставу.

Довідка: 11 травня ЗМІ повідомили про обшуки в будинку народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука в Києві. У Службі безпеки України (СБУ) підтвердили цю інформацію для низки видань.

При цьому народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко уточнив, що обшуки в київському будинку Медведчука ініціювали в межах розслідування справи про видобуток газу в тимчасово окупованому Росією Криму.

Згодом генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила, що підписала підозру в держзраді двом народним депутатам – "М і К". Повні прізвища парламентарів повідомлено не було, однак виходячи із обставин справи, йдеться саме про підсанкційних нардепів від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука й Тараса Козака.

Пізніше стало відомо, що Медведчука звинуватили у кількох епізодах, які можна кваліфікувати як "антиукраїнська діяльність". Зокрема, йшлося про родовише "Глибока", документацію по якому Медведчук передав окупантам, зекономивши їм роки і гроші, які вони б витратили на розробку цього родовища самостійно.

Також голова СБУ Іван Баканов звинуватив Медведчука у передачі на Росію секретної інформації про прихований підрозділ ЗСУ.

Крім того, Медведчук, за словами Баканова, намагався створити цілу мережу із завербованих на Росії українців, щоб вести через них російську пропаганду на території України.

Венедіктова уточнила, що у кримінальних справах, які порушили щодо Медведчука, фігурував і його соратник Тарас Козак. Він зараз, нібито, перебуває на Росії і в Україну може й не повернутися.

Читайте також: Посадити, вигнати на Росію чи обміняти: Навіщо влада погрожує Медведчуку тюрмою

Дорогий видобуток та складна геологія: Що відомо про родовище "Глибока"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme