Чи закриє Шокін рота Наливайченку

Гучні звинувачення Валентина Наливайченка на адресу Ігоря Кононенка, попри звернення до ГПУ, навряд чи матимуть хоч якийсь результат
Depo.Влада
15 жовтня 2015 15:20
ФОТО: depo.ua
Чи закриє Шокін рота Наливайченку
Чи закриє Шокін рота Наливайченку

Сьогоднішнє засідання комітету з питань запобігання корупції видалося скандальним, але, за великим рахунком, беззмістовним. З одного боку, Валентин Наливайченко надав народним депутатам ксерокопії документів, пов'язаних з двома офшорними компаніями, до яких нібито причетний Ігор Кононенко. Пікантності цій інформації додавало те, що Кононенко є давнім другом і товаришем по службі у радянській армії президента Петра Порошенка. Втім, всі наведені документи вже раніше "спливали" у ЗМІ, і сенсацією, за великим рахунком, ні для кого з присутніх не стали.

Тим паче, сам Кононенко, якого екс-голова СБУ для красного слівця назвав "новим Лазаренком", наполягає на тому, що не має до цих офшорів жодного відношення. За його словами, цією справою вже займається столична прокуратура. "Я був на зустрічі із прокурором міста і давав пояснення з цього приводу", - заявив Кононенко.

Далі депутати по темі майже не розмовляли, влаштувавши обструкцію Наливайченку. Так, однопартієць Кононенка Сергій Лещенко, перевівши тему, заявив про зв’язки Наливайченка з Фірташем та Льовочкіним. Цю тему підхопив ще один нардеп від "БПП" Володимир Ар’єв, який звинуватив колишнього голову СБУ у потуранні незаконному виведенню за кордон мільярдів гривень "Приватбанком" олігарха Ігоря Коломойського. Екзекуцію продовжила нардеп від "Народного фронту" Тетяна Чорновол, яка повідомила про нібито новорічні перельоти сім’ї Наливайченка на чартерному літаку Сергія Льовочкіна до Риму.

У результаті, після того, як у бруді опинилися обидві сторони, комітет вирішив звернутися до ГПУ з вимогою розповісти, чи відкрито провадження на підставі заяв Наливайченка та про стан її розслідування. Але виходячи зі слів Кононенка виходить, що справа вже і так відкрита, тільки не ГПУ, а столичними прокурорами.

В результаті, вся ця історія, яка і без того має піар-складову, стає звичайною профанацією. Так, Шокін міг би скористатися нагодою, підняти цю тему, влаштувавши допити свідків. Публічно запросивши до слідчих тих же Наливайченка з Кононенком, нівелювавши цим і піар-ефект від заяв екс-голови СБУ. Мовляв, є таємниця слідства, під час якого не треба влаштовувати жодних шоу, тож мовчіть а ми будемо розбиратися.

Втім, видається, що в Генпрокуратурі навряд чи схочуть якось особливо реагувати на цей скандал. Шокін уже переконав багатьох, що не любитель різких кроків, тим більше не з власної ініціативи. Якщо він і робить щось гучне, як це було у справі з Мосійчуком, то - це вже його гра з самого початку. В інших випадках куди простіше мовчки "з'їхати з теми".

Швидше за все, у відповіді на комітетський запит, ГПУ відправить усіх до Київської прокуратури. Мовляв, провадження відкрите, справа розслідується, компетентні слідчі розбираються, а все інше, знову ж таки, таємниця слідства. Власне, вже не одна справа була похована в нетрях бюрократичних кабінетів.

Тим часом Наливайченко продовжуватиме робити "сенсаційні відкриття нових лазаренків", а Кононенко розповідатиме про свою кришталеву чесність, поширюючи зі свого боку компромат на Наливайченка. І людям  вся ця "компроматна війнушка" з кожним днем буде все менш і менш цікавою. 

Більше новин України читайте у розділі Влада.depo.ua