Шокін змусить українців тиждень слухати "бюрократичні байки" про Майдан

Регулярні брифінги силовиків щодо розслідування злочинів проти Майдану виглядають як марафон "відмазок"
Depo.Влада
17 листопада 2015 13:15
ФОТО: depo.ua
Шокін змусить українців тиждень слухати "бюрократичні байки" про Майдан
Шокін змусить українців тиждень слухати "бюрократичні байки" про Майдан

На вимогу президента до річниці Революції Гідності Генпрокуратура разом з іншими силовиками розпочала брифінговий марафон. Щодня об 11:00 планується виходити до народу та звітувати про розслідування розстрілу майданівців та інших гучних справ.

Сьогодні відбулася перша серія Марафону. Справу, як то кажуть розпочато, але не залишає відчуття, що нічого нового ми протягом цього тижня все одно не почуємо. Щодня нам розжовуватимуть ту ж жуйку, що і сьогодні. І жуйка ця виходить не надто смачна.

ГПУ підійшло до звітування з усією бюрократичною відповідальністю. Начальник управління спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк довго, нудно і ґрунтовно розповідав про величезну кількість інформації, яку перевірили, перевіряють та перевірятимуть слідчі, про титанічну роботу і таке інше. Розкривав подробиці окремих епізодів, або ж посилався на таємницю слідства. Ну, а те що результату нема і ніхто в тюрмі не сидить, так тут "не все залежить від слідчих", мовляв, і "беркутівці" один одного не здають, і експертиз треба робити забагато, так, що реактивів не вистачає, і документи всі були знищені злочинним режимом, і суди наші самі знаєте які, і в МВС не надто допомагають.

А загалом розслідування триває з усією серйозністю і послідовністю, перевіряється до причетності до злочинів понад 1000 силовиків, притягнено до відповідальності аж 274 людини, в тому числі і цілих п'ять "беркутівців", і навіть справи двох з них дійшли до суду. Коротше, робота слідчих аж кипить. А те, що не сидять, так "не все залежить від слідчих (дивись перелік причин вище).

Чому Януковича досі заочно не засудили? Так екс-міністра Колобова з Іспанії не екстрадують, а без нього справу незаконної приватизації "Укртелекому" розслідувати не можна. А інших справ проти Януковича нема, навіть заочних, хоча вся країна знає і про Межигір'я і про астрономічну корупцію, і про брутальне переписування Конституції, і про побиття студентів, і про розстріли майданівців…

Можна не сумніватися, що коли дійде черга звітувати до голови МВС Арсена Авакова, він розкаже приблизно те саме – і про величезну роботу проведену слідчими, і про погані суди, і про погану Генпрокуратуру. І про інші об'єктивні причини відсутності результатів.

Коротше кажучи, ми усі стали свідками чергових "відмазок", якими нас годують уже півтора роки, і годуватимуть аж до самої річниці. Потім, через більш актуальні справи, про масові вбивства на Майдані підзабудуть до наступної річниці. І тоді Порошенко знову вимагатиме якнайшвидше відзвітувати про зроблене, і почнеться новий річничний марафон брифінгів і звітів. Можливо за рік вигадають якісь нові "відмазки", а можливо не ламатимуть голову та повторять те саме знову, сподіваючись, що з кожною новою річницею люди все більше і більше звикатимуть до безперспективності побачити злочинців за гратами.

Інше питання, що дехто з цим може і не змиритися і вирішить, що він сам і слідчий, і прокурор, і кат. А народних самосудів не потрібно ані Порошенку, ані Шокіну.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада