Як "Пупс" у Львові приручатиме Садового

Основні політичні гравці у місті Лева активно готуються до місцевих виборів. Головне завдання: нівелювати вплив мера Львова Андрія Садового на процеси у місті та області
Depo.Влада
14 квітня 2015 05:00
ФОТО: depo.ua
Як "Пупс" у Львові приручатиме Садового
Як "Пупс" у Львові приручатиме Садового

На медіа-ринку Львова відбулися пертурбації, які, вочевидь, матимуть пряме відношення до підготовки до місцевих виборів. Так, як стало відомо depo.ua, у львівського телеканалу "2" (раніше мав назву НТА - "Незалежне телевізійне агентство"), який фактично не працює з кінця 2013 року, відбулася зміна власників та керівництва. Раніше цей телеканал офіційно належав Роману Мацику, власнику львівського автосалону "Трістар Авто Еліт", який продає та обслуговує Volvo, Jaguar, Land Rover та Range Rover. Роман Мацик пов'язаний спільним бізнесом з дружиною екс-голови правління НАК "Нафтогаз України" Олексія Івченка. Останнього, власне, й називали справжнім володарем телеканалу.

Тепер на канал зайшли маловідомі підприємці, які раніше до ринку медіа не мали фактично ніякого стосунку - Сергій Федак та Володимир Денисенко. Вочевидь, власники - це підставні особи, які виступають ширмою для справжнього - набагато більш серйознішого - хазяїна. Водночас новим директором телеканалу став досить відомий у Львові персонаж - Ростислав Ваврів, у минулому керівник рекламно-продюсерського агентства "Капітал-медіа" та однин із засновників і співвласників "Львівської хвилі".

Варто зауважити, що маючи загальнодержавну ліцензію на мовлення, у лютому 2014 року телеканал НТА офіційно змінив логотип і назву на "2", а також змінив місце реєстрації зі Львова на Київ, однак тепер, за словами Вавріва, телеканал повернеться до Львова. І, вочевидь, буде максимально задіяний на майбутніх місцевих виборах.

Як розповіли depo.ua джерела у Верховній Раді, купівлю телеканалу пов'язують з екс-нардепом минулого скликання від "Свободи" Ігорем Кривецьким, також відомим як "Пупс". "Зараз у "Свободи" кепські справи, її рейтинги на Західній Україні падають дуже стрімко. Тому один з основних спонсорів партії думає посилити медійний вплив у місті та області", - зазначають джерела.

Враховуючи складну ситуацію зі "Свободою", не виключена можливість походу на вибори двома групами. Другим потенційним гравцем на користь "Пупса" називають екс-журналіста, нардепа від "Блока Петра Порошенка" Дмитра Добродомова. Останнім часом його пов'язують з одіозним Сергієм Льовочкіним. Зокрема, Добродомов активно бере участь у потужній інформаційній кампанії, спрямованій проти уряду. Так, він став одним з найбільш популярних учасників відповідних ток-шоу, у яких звинувачують Кабмін в корупційних діяннях. За словами людей з Адміністрації Президента, що відповідають за роботу зі ЗМІ, "зелену доріжку" до ефірів на центральних каналах Добродомову прокладає саме Льовочкін.

За словами джерел, добрі відносини Кривецького та Льовочкіна за часів роботи останнього в Адміністрації Президента Януковича дозволяють їм розмірковувати над тим, щоб сковирнути Садового з крісла львівського правителя. З огляду на це не виключено, що буде реалізована ідея відправити Добродомова на мери Львова, а його громадську організацію "Народний контроль" перетворити на політичний проект. "Такий варіант зараз обговорюється. В такому разі Добродомов стане технічним кандидатом проти Садового, буде його критикувати. І хоча перемогти йому навряд чи вдасться, це допоможе набрати більший відсоток до міськради його "Народному контролю". Для Кривецького головне - отримати сукупну більшість до міськради, і тоді спробувати заблокувати Садового", - зауважив одне з львівських джерел.