"УКРОП" почали чистити від "парасюків" Корбана

У Коломойського вирішили - щоб "УКРОП" очистити від "корбанівців" варто скасувати посаду голови партії
Depo.Влада
9 серпня 2016 16:00
ФОТО: depo.ua
"УКРОП" почали чистити від "парасюків" Корбана
"УКРОП" почали чистити від "парасюків" Корбана

Останніми днями політичний проект "Привату" - "УКРОП" - досить серйозно трясе. Так, Володимир Парасюк несподівано заявив про вихід з міжфракційної групи "УКРОП" у ВР. "Мені боляче, що організація, яка об'єднувала в собі найкращих, починає спускатись в якийсь незрозумілий рів", - сказав Парасюк. Він пояснив, що таке рішення є його виявом протесту. При цьому Парасюк згадав про Геннадія Корбана, якого на думку депутата, партія банально використала. Лише нагадаємо, що певні розписки Парасюка знайшли саме у Корбана.

Далі – більше. Сьогодні стало відомо, що на конференціях партійних організацій у Чернівцях і Дніпрі Геннадій Корбан був рекомендований на посаду голови "УКРОПу". Варто зазначити, що ще у січні 2016 року рішенням політради партії Корбан був усунутий з посади голови "УКРОПу". На той час він як раз перебував за гратами під час відомих судових розбірок у Чернігові та Києві. Зараз ці заяви обласних організацій виглядають мало не як бунт на кораблі. Втім, чи є реальним повернення Корбана назад в партію? Дуже малоймовірно…

Справа в тому, що протягом літа в "УКРОПі" два народних депутата, які представляють дану політсилу, Тарас Батенко та Олександр Дубинін об’їжджають регіональні осередки, презентуючи новий статут партії. Яке головне нововведення цього документу? Дуже просте – скасування посади голови партії. Всі рішення в "УКРОПі" пропонується ухвалювати колегіально політрадою. Варто зазначити, що формальним лідером партії наразі є Денис Борисенко, який засвітився тим, що у 7 скликанні ВР був помічником одіозного нардепа, сепаратиста Олега Царьова. Це викликало серйозне обурення усередині "УКРОПу".

Як повідомили джерела Depo.ua в "УКРОПі", рішення про ліквідацію посади лідера партії було ухвалено безпосередньо Ігорем Коломойським. Вочевидь, логіка, якою керувався співвласник групи "Приват", дуже проста – йому потрібна керованість партії. Враховуючи той факт, що зараз між Банковою і Коломойським існує свого роду пакт про ненапад, повернення на посаду лідера партії Корбана спричинило б суттєве погіршення стосунків з президентом. Цього Ігорю Валерійовичу явно не хочеться. Тому і було обрано такий сценарій – так не дістанься ти нікому.

Водночас політрада за задумкою Коломойського, має бути повністю йому підконтрольна. Ця ідея, схоже, не прийшлася до вподоби деяким групам в "УКРОПі", що орієнтувалися на Корбана. Втім, варто зазначити, що сам Корбан після отримання умовного терміну відійшов від політичних ігор і вже протягом кількох місяців перебуває в Ізраїлі.

Чим скінчиться вся ця історія? На 3-4 вересня заплановано партійний з’їзд, на якому й буде ухвалено цей статут. Після цього, можна не сумніватися, що історія з Корбаном зникне з порядку денного. Просто не буде предмету розмови. Власне, цього й добивається реальне керівництво партії в Дніпрі…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада