Як головний прикордонник України відбілює путінські "гумконвої"

Давня військова звичка не думати головою забезпечує регулярні чудові подарунки нашим ворогам з сусідньої країни
Depo.Влада
29 травня 2015 09:00
ФОТО: depo.ua
Як головний прикордонник України відбілює путінські "гумконвої"
Як головний прикордонник України відбілює путінські "гумконвої"

В День прикордонника голова Держприкордонслужби генерал-полковник Віктор Назаренко зробив сенсаційне зізнання - виявляється росіяни не перевозять в своїх регулярних гумконвоях зброю на Донбас, а возять лише продукти для зголоднілих від дій хунти жителів Донбасу.

"На сьогодні вже пройшло 28 так званих конвоїв. Планується наступний. Возять різні речі. Останнім часом в основному товари продовольчої групи. Жодного разу перевезення зброї та боєприпасів в тих конвоях нами зафіксовано не було", - заявив Назаренко в ефірі одного з телеканалів.

При цьому він наголосив, що усі гумконвої потрапляють в Україну незаконно, бо велику ділянку кордону на сході Україна не контролює.

От така дивна ситуація виходить - конвої незаконні, а значить українські прикордонники їх переміщення через кордон не контролюють, але зброї там нема. Цілком зрозуміло, що Назаренко по-військовому прямолійно сказав те, що знав - в тих вантажівках, які росіяни дозволили українським прикордонникам оглянути, ніякої зброї не було. При цьому він мав окремо наголосити, що оглянути їм дозволили мізерну кількість вантажівок, а отже загальний висновок мав би бути такий - гумконвої перетинають український кордон без контролю з боку України і, відповідно, що вони перевозять, нікому не відомо, і перевозити вони можуть що завгодно, в тому числі і зброю. В усякому разі інформація про перевезення зброї у такий спосіб потрапляє до нас з різних джерел.

Здавалося б такий високий чиновник, як голова Держприкордонслужби мав би мати достатньо мозку, аби розуміти досить прості речі - частина правди - це та ж брехня. Але якось так вийшло, що пан Назаренко в телеефірі зробив черговий подарунок Путіну і Кисельову. Можна собі уявити, як вхопляться за цю цитату російські пропагандисти, адже українська сторона і не хто-небуть, а високий державний муж, офіційно визнала, що росіяни завозять в Україну лише гуманітарні вантажі.

Аналогічна історія відбулася наприкінці січня. Тоді начальник українського Генерального штабу Віктор Муженко зробив росіянам ще більший подарунок, перед телекамерами заявивши, що "є беззаперечні докази присутності російських військових на Донбасі, але збройні сили України поки не мають бойових зіткнень з підрозділами регулярної російської армії".

Про що при цьому думав Муженко, залишилося таємницею, бо свій спіч він вимовляв уже після Іловайська, де величезна кількість свідків фіксувала підрозділи російської регулярної армії та після захоплених в полон десятка "заблукалих десантників". Можливо, він мав на увазі, що в данний конкретний момент боїв з регулярними російськими підрозділами немає, або ж, що він особисто їх не бачив. А може це був хитрий план, аби росіяни, побачивши, що їх "не запалили" вийшли з України. Але факт залишився фактом, навіть особисто Путін неодноразово цитував Муженка (звісно, в відредагованому варіанті), доводячи, що "ніяких російських військ в Україні немає і бути не може", мовляв, особисто начальник Генштабу це публічно визнав.

Отже маємо звичайну людську дурість, яка дуже допомагає нашим ворогам. В цих умовах хочеться порадити нашим військовим поменше говорити, або принаймні пробувати хоч іноді вмикати мізки. Звісно, вони до цього не звикли, адже військове життя привчає, що думати має хтось інший, але в умовах війни нехтування використанням власної голови за її прямим призначенням коштує занадто дорого.