Як Геращенко відловлюватиме поганих прокурорів

Схоже, що у команді Авакова заради піару вирішили потовктися на полі клятих друзів МВС - прокурорів
Depo.Влада
21 жовтня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Як Геращенко відловлюватиме поганих прокурорів
Як Геращенко відловлюватиме поганих прокурорів

Ні дня без піару. Схоже, саме на цій максимі побудована інформаційна політика команди Арсена Авакова. Цього разу народний депутат від "Народного Фронту", вірний помічник очільника МВС Антон Геращенко долучився до боротьби з очисткою прокурорських лав. "Розпочав свою роботу інформаційний ресурс для перевірки кандидатів на посади місцевих прокурорів - //helpus.watch. Завдання стоїть непросте. Протягом двох тижнів зібрати інформацію з відкритих джерел про більш ніж три тисячі кандидатів на пости місцевих прокурорів, їхніх перших заступників та заступників", - написав Геращенко у "Фейсбуці".

Не зрозуміло, що має до цієї історії сам Геращенко, який не має жодного відношення до прокуратури. Тим паче, сам нардеп повідомив, що вже зараз з кандидатами в місцеві прокурори почали проводити відповідні співбесіди. "В цілому графіки співбесід з кандидатами в місцеві прокурори опубліковані на сайті Генеральної прокуратури в розділі "Реформа ГПУ" і кожен, чиї права були порушені незаконними діями прокурорів, може знайти там свого кривдника і дати зворотній зв'язок про його незаконні дії", - зазначив Антон Геращенко. Виникає логічне питання: навіщо створювати цілий проект, який дублюватиме сайт ГПУ, де працює аналогічна "гаряча лінія"?

Водночас Геращенко мимоволі розписався в безпорадності державних інституцій, які не здатні самостійно провести перевірку. Щоправда, варто визнати, що конкурс у прокуратурі вже можна визнати провальним. Заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе заявив, що відповідно до третього етапу конкурсу на відбір прокурорів місцевих прокуратур менше чверті – лише 23% відібраних - "зовнішні кандидати", тобто новачки. Всі інші – це вже діючи працівники прокуратури, які встигли попрацювати за часів Пшонки та інших просунутих прокурорів. А отже через одного мають яскраві сторінки в своїх біографіях.

Втім, подібні проекти лише демонструють видимість боротьби за очищення місцевих прокуратур. Адже прямих доказів на прокурорів на місцях знайти дуже складно: вони намагаються їх акуратно приховати, і довести щось уявляється малореальним.

Якщо ж говорити про самого Геращенка, то окрім піару вся ця історія апріорі не може нічим завершитися. Адже остаточне рішення з тої чи іншої кандидатури все рівно приймають у ГПУ. А розраховувати на те, що одіозних персоналій вдасться вибити з прокуратури тільки завдяки розголосу, виглядає занадто оптимістично: можна згадати справу про "діамантових прокурорів", яку все ж таки змогли запустити лише після скандалу, який дійшов до самого президента…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада