Хто "народніший": Навіщо Тимошенко скаржиться на Порошенка в НАЗК

Юлія Тимошенко звернулася до НАЗК, аби воно перевірило, чи не збагачувався президент. Таким чином вона перевела стрілки із себе на свого головного конкурента на виборах

На думку Тимошенко, НАЗК має скласти протокол про корупцію, бо Порошенко збільшив свої доходи у 82 рази й заробляє проценти на тому, що "дає в борг своїй країні". Тут варто згадати, що Національне агентство з питань запобігання корупції перевірило декларації кандидатів у президенти, які вже пройшли реєстрацію, і знайшло у всіх помилки і неточності. У тому числі і в Тимошенко. Також повідомлялося, що кандидати зараз ці помилки, а, фактично, спробу щось приховати від загалу, виправляють.

Декларація Порошенка, яку оприлюднили минулого тижня, очікувано викликала хвилю популізму на класовій ненависті. У документі окрім крупних грошових сум перераховані і доволі значні активи, де він залишався кінцевим бенефіціаром, а також колекції картин, скульптур, швейцарський годинник і ювелірні вироби, статки дружини та різні цінні речі, які перебувають у її власності. На фоні Порошенка інші кандидати, серед них безквартирна протягом десятиліть у політиці Тимошенко, здаються злиднями.

Хоча всі добре знають, що діючий президент і до обрання на посаду був мільйонером, знають, що його підприємства працюють і приносять прибутки, однак улюблена тема кандидатів "народ зубожіє, вони багатіють" гратиме проти Порошенка. От Тимошенко і поспішила озброїтися нею раніше за всіх.

Проте у заяви Юлії Володимирівни є й інший бік – класова ненависть значної частини громадян до багатія Порошенка дає нагоду відволікти увагу від власних проблем. А їх, окрім злітання з першого рейтингового місця у трьох поспіль соцопитуваннях, у Тимошенко накопилося достатньо. Приміром, її саму підозрюють у незаконному збагаченні.

Як повідомила у Facebook представниця "Центру протидії корупції" Дарія Каленюк, йдеться про оплату послуг американських лобістів з Livingston Group. "Тимошенко, - нагадує антикорупціонерка, - вперто заперечує, що користується послугами лобістів, незважаючи на те, що нещодавно літала у Вашингтон на зустрічі, організовані цими лобістами. В цих діях Тимошенко є ознаки складу злочину незаконного збагачення та брехні в декларації". Але цікаво, що НАБУ відмовило антикорупціонерам у відкритті кримінального провадження щодо викладених фактів. У центрі Віталія Шабуніна також поскаржилися, що Солом'янський суд відповів відмовою на їхню скаргу щодо бездіяльності офіційних антикорупціонерів.

Тобто, бачимо давній, проте дієвий технологічний трюк – переведення стрілок: "я не бідна, то він багатий, я чесна, то він бреше". І, якщо вірити Шабуніну і компанії, НАБУ може сприяти здійсненню цього трюку. Питання – навіщо? Варіант перший: антикорупційні органи не хочуть, аби їх звинувачували в політичному тиску на кандидатів у президенти. Таке пояснення логічне, проте відчувається якась вибірковість.

Варіант другий: між Тимошенко і Ситником може існувати якась таємна угода на випадок її президентства. Утім, судячи з того, що вона обіцяє, у її системі влади місце НАБУ виглядає доволі примарним. То ж навряд чи подібні домовленості мають місце.

Варіант третій: громадські активісти, які підняли тему американських лобістів Тимошенко, самі ллють воду на млин якогось із кандидатів – суперника лідерки "Батьківщини". Цього також неможна скидати з рахунків, адже від того, хто стане президентом, залежить і подальша доля десятків громадських організацій, які розквітли на темі корупції. В разі кардинального повороту у владі їх можуть просто усунути від усіх процесів. Тому зараз вони помітно заворушилися, пропонують кандидатам підтримати їхні антикорупційні проекти. Однак проблема в тому, що ці хлопці і дівчата, цілком можливо, дуже добре вивчили Тимошенко і не в захваті від перспективи її президентства. Точніше, власних перспектив за такого перебігу подій…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна