Вибори за право померти першим: що чекає на Донбас завтра

Росія визнала вибори, але чи готова вона офіційно підім'яти під себе «ДНР і ЛНР»- велике питання. А ось у сепаратистів починається зовсім вже складне життя
Depo.Влада
3 листопада 2014 08:37
ФОТО: depo.ua
Вибори за право померти першим: що чекає на Донбас завтра
Вибори за право померти першим: що чекає на Донбас завтра

У соцмережах вже активно жартують про недільні псевдовибори в «ДНР і ЛНР»: з автоматом Калашникова і картоплею явка виборців набагато вища, ніж просто з автоматом Калашникова. Нагадаємо, вчора ДеПо писав про те, що місцевих жителів заманювали на виборчі дільниці за допомогою продажу дешевих продуктів харчування: під ділянку підвозили вантажівку з овочами. Вартість 1 кілограму картоплі та інших овочів - 1 гривня. Продавали не більше 3 кг в одні руки. Таким от «високотехнологічним» чином і росла явка. До речі, кажуть, що заради продуктів люди в буквальному сенсі збігалися на вибори: з їжею на Донбасі нині проблеми ...

Втім, за добу до виборів працівники СБУ перехопили розмову між кандидатом в «депутати» так званої «Верховної Ради ДНР» Олегом Фроловим і «екс-міністром МДБ« ДНР »Леонідом Барановим, які вже обговорювали результати. Зокрема, в розмові йшлося про те, що місцевий «підрахуй», «голова ЦВК« ДНР »Роман Лягін« вже зробив явку, буде 54% ».

Але це не дуже важливо - хоч і 110%. Навряд чи у когось спочатку були сумніви в тому, що Росія визнає цей фарспідбудований і організований нею ж самою. Тим більше, після відповідної заяви міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова про те, що Москва визнає «вибори», а також аналогічного призову «єдинороса» Михайла Маркелова до Києва - мовляв, визнайте і все, - стало остаточно зрозуміло: Росія вже вся знемагає від нетерплячки, щоб запустити нову хвилю ескалації конфлікту.

Політолог Віктор Небоженко назвав псевдовибори в двох псевдореспубліках ураженням України і політичного керівництва країни. Однак з певними застереженнями. «Порошенко повірив у обіцянку Путіна, підписав Мінське перемир'я і змусив Верховну Раду проголосувати за закон про особливий статус окупованої частини Донбасу. Зараз Путін скористався цим. Щоправда, ця поразка не тільки України, а й ООН, Європи. Це не що інше, як руйнування Ялтинських угод 1945 року », - зазначив він.

На його думку, Росія поки що обмежиться лише визнанням виборів: ні про яке включення Донбасу до складу Росії мови бути не може. «Путін не поважає ці сепаратистські« республіки », які орієнтуються на, по суті, відновлення« СРСР-2 »і на модель військового комунізму. А Путін орієнтується на проект «Російська Імперія». Сепаратисти - це вороги господаря Кремля. Саме на території сепаратистів формуються збройні противники Путіна. У нього супротивники не ліберали, а ті, хто вважає, що він йде неправильним шляхом », - підкреслив експерт.

Хоча, зазначає Небоженко, перше ж засідання «нарад» цих «республік», швидше за все, закінчиться заявою про приєднання до Росії. «А цього Держдума не зробить. Якщо вже Держдума відмовилася визнавати їх після так званих референдумів, то вона тим більше не визнає їх після цих «виборів», - зазначив він.

Чого ж чекати на Донбасі найближчим часом, запитали ми у політолога? Відповідь проста: продовження бойових дій між Україною і Росією. «Ніяких особливих змін не буде. Але є й інший цікавий аспект: чим швидше сепаратисти спробують створити свої державні органи, тим легше з ними буде впоратися. Одна справа - коли проти нас воює ГРУ, спецназ, а інша справа - ті, хто буде себе називати луганською або донецькою незалежною бюрократією. З такими боротися набагато простіше, ніж з партизанами. Якщо завтра вони зберуть Верховну рада, це буде перша мішень для Збройних сил України. Те, що вони захотіли гратися в державність, - це кінець цього проекту », - вважає Віктор Небоженко.

Втім, є й інший важливий аспект: відповідальність влади, якої на значній частині Донбасу немає з початку весни. Пенсії і зарплати, комуналка і їжа - тепер це питання, на які потрібно буде відповідати, нести відповідальність. І на цих питаннях з урахуванням зими, яка наближається, сепаратисти можуть погоріти навіть швидше, ніж до них добереться українська армія. Хочеться вірити, що, незважаючи на загальний рівень деградації Донбасу, з усіма його казацтвами, «бісами» та іншими вовкулаками, ця дика система «влади» з первісним девізом «хто сильніший, той і правий», сама себе з'їсть зсередини. І Росія їм не допоможе ...