Все по Оруеллу: Російський письменник пояснив феномен любові росіян до Путіна

Заяви президента Росії Володимира Путіна часто суперечать одна одній, проте більшість жителів Росії все одно не здатні зіставити їх

Про це в інтерв'ю виданню "Апостроф" заявив російський письменник-сатирик Віктор Шендерович, розмірковуючи над "феноменом Путіна", передає depo.ua.

"Я думаю, що один із феноменів Росії (скажімо, путінського успіху в Росії) полягає в повній, майже абсолютній нездатності росіян зіставляти сьогоднішній день з вчорашнім. Все в точності по Джорджу Оруеллу: просто не існує вчорашнього дня. Тому те, що він сказав учора, підвищило йому рейтинг вчора. Якщо сьогодні він скаже щось зовсім протилежне, ніхто навіть не здивується, ніхто й не згадає", - зазначив він.

"Про Крим всі забули. Це не тема. Це буде темою, коли знову дасть відмашку начальство. Причому це може бути розгорнуто в абсолютно протилежну сторону, і ніхто не скаже, що вчора говорилося інше", - підкреслив Шендерович.

Письменник також зазначив, що Путін під час нещодавньої прямої лінії з росіянами часто був змушений відповідати на запитання обтічно, "тому що всяка конкретика негайно б'є його по носі".

"Тому що результати їхнього (Путіна і його оточення) керівництва стали абсолютно очевидні, особливо за останній рік: країна-вигнанець, відтік капіталів і людей, обвал національної валюти, вичерпання національних фондів. Вся ця немислима халява останнього п'ятнадцятиріччя, захмарні ціни на нафту... Щось було розкрадено і раніше, решта пішло на підтримання на плаву рубля. Звичайно, біда. Йому нічого не залишається, як грати на "патріотичному" полі і говорити обтічні загальні слова. Він весь час бреше і попадається на брехні. Як тільки він переходить до якоїсь мало-мальськи конкретики, він негайно бреше. Тому, звичайно, він змушений бути обтічним", - пояснив Шендерович.