Все по Оруеллу: Російський письменник пояснив феномен любові росіян до Путіна

Заяви президента Росії Володимира Путіна часто суперечать одна одній, проте більшість жителів Росії все одно не здатні зіставити їх
Depo.Влада
21 квітня 2015 05:40
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю виданню "Апостроф" заявив російський письменник-сатирик Віктор Шендерович, розмірковуючи над "феноменом Путіна", передає depo.ua.

"Я думаю, що один із феноменів Росії (скажімо, путінського успіху в Росії) полягає в повній, майже абсолютній нездатності росіян зіставляти сьогоднішній день з вчорашнім. Все в точності по Джорджу Оруеллу: просто не існує вчорашнього дня. Тому те, що він сказав учора, підвищило йому рейтинг вчора. Якщо сьогодні він скаже щось зовсім протилежне, ніхто навіть не здивується, ніхто й не згадає", - зазначив він.

"Про Крим всі забули. Це не тема. Це буде темою, коли знову дасть відмашку начальство. Причому це може бути розгорнуто в абсолютно протилежну сторону, і ніхто не скаже, що вчора говорилося інше", - підкреслив Шендерович.

Письменник також зазначив, що Путін під час нещодавньої прямої лінії з росіянами часто був змушений відповідати на запитання обтічно, "тому що всяка конкретика негайно б'є його по носі".

"Тому що результати їхнього (Путіна і його оточення) керівництва стали абсолютно очевидні, особливо за останній рік: країна-вигнанець, відтік капіталів і людей, обвал національної валюти, вичерпання національних фондів. Вся ця немислима халява останнього п'ятнадцятиріччя, захмарні ціни на нафту... Щось було розкрадено і раніше, решта пішло на підтримання на плаву рубля. Звичайно, біда. Йому нічого не залишається, як грати на "патріотичному" полі і говорити обтічні загальні слова. Він весь час бреше і попадається на брехні. Як тільки він переходить до якоїсь мало-мальськи конкретики, він негайно бреше. Тому, звичайно, він змушений бути обтічним", - пояснив Шендерович.