Воєнний стан – це не оголошення війни, а підготовка належної відсічі, - Вінник

Напад Росії в Азовському морі говорить про те, що дії РФ є не прогнозованими, тому Україна зобов'язана робити заходи для підготовки нашої держави до будь-яких форм агресії

Про це заявив нардеп від БПП Іван Вінник після засідання комітету, повідомляє Depo.ua.

"Правовий режим воєнного стану не є оголошенням війни чи формою ведення війни. Це є форма підготовки для відсічі і стримування будь-якої агресії або ліквідації її наслідків. Саме про це йдеться у Конституції та профільному законі про правовий режим воєнного стану. Пропонується під керівництвом і координацією Генштабу забезпечити реагування всіма військовими формуваннями, підготовку мобілізації сил, приведення у повну бойову готовність з метою здійснення заходів відсічі і стримування збройної агресії на будь-якій ділянці кордону чи всередині країни з боку РФ", - заявив він.

За його словами, "це важливо, тому що на сильних не нападають і демонстрація сили завжди є значно практичнішим кроком, ніж потім відсіч і стримування будь-яких форм агресії".

Вінник зазначив, що на період введення воєнного стану пропонується тимчасове обмеження прав і свобод громадян України, передбаченого статтями 33, 34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України. Водночас він підкреслив, що ці права та свободи можуть бути обмежені в разі потреби, але не обов'язково це станеться.

Є пряме доручення Кабміну про фінансування збройних сил, яких залучать до відсічі російської агресії. Також Кабмін має забезпечити план дій.

"Буде посилена охорона об'єктів критичної інфраструктури, посилена охорона дипломатичних представництв. Обласні держадміністраці, Київська міська адміністрація будуть здійснювати заходи з підготовки територіальної оборони, тобто військові комісаріати зроблять відповідний реєстр призовників першої черги", - заявив він.

Нагадаємо, в неділю, 25 листопада, прикордонні кораблі Росії здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС Збройних сил України (ЗСУ).

Комітет з питань нацбезпеки і оборони Верховної Ради рекомендував парламенту ухвалити президентський законопроект № 9338 про введення воєнного стану.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна