Влада визнала: Генпрокуратура боїться Януковича

В парламент внесено законопроект Тетяни Чорновол, який передбачає конфіскацію майна 20 поплічників Януковича
Depo.Влада
4 вересня 2015 08:00
ФОТО: depo.ua
Влада визнала: Генпрокуратура боїться Януковича
Влада визнала: Генпрокуратура боїться Януковича

Закон Чорновол передбачає простий механізм конфіскації майна: Генпрокуратура вносить пропозицію по конфіскації майна в суд і той протягом десяти днів має винести відповідне рішення. На перший погляд : ну що тут такого - Януковичі, Азарови, Клюєви, Курченко і т.д. мають нарешті відповісти за свої гріхи. Але тут виникає два питання: політичне і юридичне.

З юридичної точки зору - цей закон не витримує критики і, насправді, може відкрити ящик Пандорри в майбутньому. Запобіжник у вигляді фрази про те, що ці люди входять до санкційного списку ЄС та США є доволі слабким. Але пропонується політичне рішення і воно справді може мати місце - занадто вже нагрішили ці люди перед нашим народом.

Але є інша частина політичного питання. І ця частина насправді є куди страшнішою ніж те, що парламент приймає політико-правове рішення. Цей закон вноситься в парламент по одній причині - парламент заміняє прокуратуру. Генпрокуратура розписалася у своїй неспроможності боротися за гроші українців, які вкрала кліка Януковича. Перед виборами треба показати народові хоч якийсь прорив в справах екс-президента. Руками Генпрокуратури це зробити вже неможливо - прокурори не готові виконувати свої обов'язки. Тому прийнято рішення прикритися парламентом. Саме тому закон вносить Тетяна Чорновол, яка відома тим, що готова боротися на відміну від прокурорських.

Закон буде прийнято, в цьому мало хто сумнівається. І тоді прокурори спробують зберегти обличчя. А якщо хтось згадає про таку проблему, як хабарі, то схема тут проста - майна багато, щось можна і не помітити.