Влада програла Корбану. Що далі?

Зараз перед "УКРОПом" завдання - з Тимошенко, "Свободою", "Самопоміччю" і так далі створити коаліції в місцевих радах без БПП "Солідарність"
Depo.Влада
6 листопада 2015 13:30
ФОТО: depo.ua
Влада програла Корбану. Що далі?
Влада програла Корбану. Що далі?

Треба констатувати - Корбан отримав те, що хотів - домашній арешт. І це фактично перемога над владою. Чому усе так склалося, ми вже пояснювали - у матеріалі Чому суди так відкрито посилають Президента. Крім того, адвокат Корбана пообіцяв, що справа затягнеться на роки. Роки не роки, але можна не сумніватися, що справа таки затягнеться і у влади немає жодних ані офіційних, ані неофіційних важелів, щоб її прискорити.

Отже, перший раунд Коломойський виграв у Порошенка.  Чим може відповісти влада? Вона може покласти "Приватбанк". Але. Як ми вже писали це може вдарити по самій владі. Робити це дуже ризиковано і чи малоймовірно, що Гонтарева на це зважиться.  Так що владі та силовикам залишається лише давати прес-конференції і розповідати про злочини "Дніпропетровської ОПГ", можливо відкривати  нові справи, але не більше - у судах все це не матиме ходу. 

Що робитиме Коломойський? По-перше, на цій всій хвилі Філатов просто зобов'язаний стати мером Дніпропетровська. А, по-друге, "УКРОП" повинен зробити по всій Україні усе від нього залежне, щоб створити в місцевих радах коаліції без БПП "Солідарність". Хай навіть без "УКРОПА", який є лише в кількох радах, але головне без президентської і прем'єрської партій. Чи вже пак партії, адже, Народний фронт існує виключно в стінах парламенту. Тут у Коломойського чимало помічників - це і Тимошенко, і "Свобода", і Ляшко, і головне "Самопоміч" - усі вони хочуть перевиборів до Ради. А опозиційні до центральної влади місцеві ради як найкраще підходять для розхитування ситуації. Доведено Партією регіонів у 2006-2010 роках. Не слід забувати, що Коломойський у свою гру може втягнути й низку регіональних проектів, наприклад, в Одесі "Довіряй справам" Труханова. На фоні не спроможності парламента ухвалити "безвізові" закони та "пляшкового скандалу" усі ці процеси "фрондізації" місцевих рад підуть активніше і дуже скоро альянсу БПП "Солідарність" та НФ, Порошенку та Яценюку, можуть поставити шах. Як владі уникнути мату? Поки відповіді на це нема. Ситуацію може розрядити або відставка Яценюка, або перевибори до парламенту. Але саме розрядити, на деякий час, а не вирішити глибинну кризу в країні, яка переживає постреволюційний застій. А тому рано чи пізно постане питання, яке зараз майже ніхто з політиків не хоче порушувати - чи не пора знову перезавантажити владу, але почати з президента.