Суд над Корбаном. Чому суди так відкрито посилають Президента

Ще ніколи, за всі роки незалежності, судова гілка влади так відкрито не посилала іншу владу. І головне, що влада не буде робити ніяких висновків
Depo.Влада
5 листопада 2015 22:00
ФОТО: depo.ua
Суд над Корбаном. Чому суди так відкрито посилають Президента
Суд над Корбаном. Чому суди так відкрито посилають Президента

Рік тому, коли почалася ніби-то судова реформа, всі говорили, що новим Портновим став заступник голови АП Олексій Філатов (пряма креатура Бориса Ложкіна). Минув рік – сьогодні, коли влада не може добиватися необхідних рішень в судах (суд в Чернігові над Корбаном – класичний приклад такої недолугості), ми можемо сказати, що з Філатова Портнова не вийшло. І не вийде.

В чому помилилася влада? Насправді і рік тому, і зараз є три сценарії роботи з судами. Перший – всіх звільнити і набрати нових. Для цього потрібна політична воля, якої немає. Чому її немає навіть зараз, коли судова система просто витирає ноги об владу? Та тому, що люди, які відповідають за реформи в цій галузі, не хочуть ні з ким конфліктувати. І це є базовий принцип роботи з судами сьогодні.

Другий сценарій: батіг для всіх і пряник для кількох обраних. По суті – це спроба повторити той сценарій, які будували Потрнов, Ємельянов, Татьков та інші, кожен в своїй сфері. Цей сценарій уже сьогодні дозволив би мати контрольовану систему. Чому не було реалізовано цей сценарій? Бо люди, які відповідали за цю сферу не були уповноважені говорити про пряники.

Нарешті третій варіант – суцільний кнут у вигляді силовиків. Цей варіант передбачає поступове витіснення корупціонерів з судової системи і посадки, посадки, посадки. Цей варіант не спрацював з однієї причини – у нас силовики не готові до посадок суддів.

Саме тому, сьогодні ми маємо те, що маємо. Судейські, прямим текстом говорять, що справи по типу Корбана – це гроші і страх перед людьми по типу Корбана. Страху перед люстрацією і силовиками у суддів нема. А тому, зміни системи у нас нема і найближчим часом не буде.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада