Війна силовиків: Навіщо НАБУ атакує міністрів Яценюка

Сьогодні день почався з оголошення підозри міністру Омеляну. Виявилося це не єдина сенсація: вночі поліція затримала особу з ксивою співробітника НАБУ. І з наркотиками

Політичний оглядач
Війна силовиків: Навіщо НАБУ атакує міні…

Як писав Depo.ua, міністрові інфраструктури інкримінують незаконне збагачення і недекларування доходів. Його справа вже у Солом'янському суді, який анонсував на завтра засідання з обрання запобіжного заходу урядовцю. На думку експертів, атака Антикорупційного бюро на Омеляна може бути пов'язана з іншою справою – "рюкзаками Авакова".

Нагадаємо, Червонозаводський райсуд Харкова затвердив угоду про визнання провини між Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Володимиром Литвином, обвинуваченим у цій справі про розкрадання коштів. На початку вересня Солом'янський районний суд скасував арешт майна Олександра Авакова, фігуранта цієї ж справи. А два місяці тому прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу проти Авакова-молодшого та екс-заступника глави МВС Сергія Чеботаря. Третій підозрюваний, Литвин, пройшов горнило суду. Очільник САП Назар Холодницький, коментуючи дії підлеглого, зазначав: "Постанова прокурора визнана законною. Наскільки я знаю, звернулися в суд заявники, хай суд ставить крапку. Я не буду впливати на незалежність прокурора жодним чином".

У той же час у НАБУ та середовищі громадських активістів з антикорупційним ухилом висловлювали невдоволення через позицію САП. То ж дійсно логічним є припущення, що справі проти міністра Омеляна, який в уряді представляє "Народний фронт", у вищу ланку якого входить й Арсен Аваков, дали хід у відповідь на, спочатку, закриття справи "рюкзаків", а потім і дуже м'яке рішення суду стосовно єдиного Литвина. Не виключено також, що вручення підозри Омеляну стало наслідком нічного затримання поліцією особи з посвідченням співробітника НАБУ.

Та виявилося, це ще не все. Сьогодні стало відомо, що Солом'янський районний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро відкрити провадження щодо міністра юстиції Павла Петренка за підозрою у декларуванні недостовірної інформації. У червні "Наші гроші з Денисом Бігусом" з'ясували, що племінниця міністра Божена Клічук після його призначення стала власницею двох квартир в елітних житлових комплексах на Печерську і автомобіля Lexus NX200. Водночас, згідно з декларацією Петренка, він не має власного житла, а мешкає в орендованому. Солом'янський райсуд неодноразово звинувачували у лояльності до НАБУ, то ж можна припустити, що і це його рішення грає на руку Ситника.

Ситуацію прокоментував нардеп-"фронтовик" Антон Геращенко. За його словами, "представникам НАБУ необхідно показати свою значимість, необхідність тим організаціям, які фінансово підтримують антикорупційні реформи в Україні, котрі гарантують їм безпеку". Утім, тут радше йдеться не про показуху перед американцями, а про цілеспрямовану атаку на "фронтовиків" (навіть про помсту). Які і без того є улюбленими персонажами детективів Антикорупційного бюро, адже у жодній політсилі немає такої кількості підозрюваних у корупційних оборудках, як серед соратників Арсенія Яценюка. Ті, у свою чергу, закидали НАБУ політичну мотивацію і вибірковість.

Сьогодні закрутилося і ще на одному напрямку: Національне антикорупційне бюро підготувало повідомлення про підозру першому заступнику голови Служби безпеки України Павлу Демчині. Також йдеться про незаконне збагачення. Той направив до Генпрокуратури заяву щодо вчинення кримінальних правопорушень співробітниками НАБУ. В СБУ стали на бік колеги: провадження проти Демчини мало бути закрите, оскільки протягом певного терміну вони не змогли знайти складу злочину, але "фактично, щоб не дотримуватися законних норм щодо закриття була висунута підозра за необґрунтованим звинуваченням".

Перелік цих подій дає підстави стверджувати про черговий виток протистояння між силовими відомствами з поки непередбачуваними наслідками. Як зазначав Depo.ua, у липні Ситник повідомляв, що передано до суду близько 70 справ по незаконному збагаченню, але в жодній із них немає вироку. Очевидно, справи Омеляна, Петренка, Демчини стануть в ряд з іншими, які пішли у свисток. А НАБУ отримає чергову нагоду прозвітуватися перед своїми західними партнерами про роботу, результати якої нівелюють "кляті корупціонери".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme