Виграли головний матч весни: національна збірна з футболу пробилася на чемпіонат Європи-2024

Лише удруге в нашій історії українська збірна досягла успіху у плей-оф головних футбольних турнірів

Виграли головний матч весни: національна…

Національна чоловіча збірна України з футболу стала учасницею чемпіонату Європи 2024 року. У фінальному матчі відбіркового плей-оф у польському місті Вроцлав "синьо-жовта" команда перемогла збірну Ісландії з рахунком 2:1, поступаючись після першого тайму – 0:1, передає Depo.ua.

Нагадаємо, турнір плей-оф із двох матчів "на виліт" наша команда теж почала з вольової перемоги – над Боснією та Герцеговиною (2:1). Ісландці ж у іншому півфіналі завдали поразки збірній Ізраїлю — 4:1.

У фінальній грі Україна, як і в поєдинку з Боснією, почала зі значної переваги у володінні м'ячем. Проте першими по воротах пробили ісландці: врятував воротар Андрій Лунін.

…і вже після перших пів години гри острів’яни повели в рахунку. Гудмундссон за межами штрафного українців по центру воріт технічно обіграв кількох оборонців і точно пробив у рамку.

Україна відповіла ударом Георгія Судакова – уже воротар Вальдімарссон перевів м'яч на кутовий.

Ще у першому таймі українці забили гол – Роман Яремчук замкнув простріл Віктора Циганкова, але після перегляду VAR головний арбітр справедливо зафіксував офсайд.

З початком другої половини команда у жовтій формі почала активніше діяти в атаці – і результат не забарився. На 54-й хвилині Циганков з чудового дальнього пасу Георгія Судакова узяв гру на себе, обійшов кількох захисників і точно влучив у нижній кут воріт — 1:1.

Далі момент мали ісландці, але голкіпер "Реала" Лунін зробив сейв, діставши м'яча з-під поперечини.

Нарешті, на 84-ій хвилині Михайло Мудрик з другої у цій грі гольової передачі Судакова влучно пробив у нижній кут воріт ісландців – 2:1. Саме цей гол і вивів нашу збірну на чемпіонат Європи-24.

Тріумф переможців. Фото: УАФ.

Отже, учетверте поспіль у своїй історії національна збірна України зіграє у фінальній частині чемпіонату Європи з футболу серед чоловіків. Досі українці виступали на Євро-2012, -2016 і -2020.

Раніше лише одного разу національна збірна України успішно проходила плей-оф відбору великих міжнародних змагань – чемпіонатів світу і Європи. Такий успіх, як сьогодні, наша країна відзначала у плей-оф відбору до Євро-2016.

Фінальний турнір Євро-2024 відбудеться у Німеччині із 14 червня до 14 липня. Україна гратиме у групі E з Румунією (17 червня), Словаччиною (21 червня) і Бельгією (26 червня).