Відсутність Цемаха у списку на обмін передбачала припинення переговорів з Москвою, – Баканов

Голова Служби безпеки України (СБУ) Іван Баканов повідомив, що відсутність Володимира Цемаха у списку на обмін автоматично передбачала припинення переговорів із Росією

Про він заявив у коментарі "Інтерфакс-Україна", передає Depo.ua.

"Рішення (видачі Цемаха, – ред.) не було спонтанним рішенням, а добре виваженим із боку президента, оскільки відсутність Цемаха у списку на обмін автоматично передбачала припинення переговорів з Росією. До речі, як і відсутність прямого авіакоридору з Москви", – пояснив Баканов.

Водночас голова СБУ підтвердив, що Цемаха допитали перед видачею.

"Звичайно, правоохоронці мали можливість провести всі необхідні процедури. Матеріали долучені до справи. Іншої інформації я не маю права розголошувати. Можу лише погодитися з думкою експертів, що вимога Москви включити Цемаха в свої списки є черговим підтвердженням причетності РФ до краху МН17. Можу запевнити, що ми докладемо надзусиль, щоб винні були покарані", – наголосив Баканов.

Нагадаємо, дещо раніше президент України Володимир Зеленський запевнив, що перед відправкою Цемаха на Росію, його допитали спецслужби.

Довідка: 5 вересня Київський апеляційний суд ухвалив рішення про звільнення з-під варти фігуранта у справі збитого MH17 Володимира Цемаха під особисте зобов'язання.

Раніше, 29 червня, Шевченківський районний суд Києва схвалив рішення про його арешт на два місяці. Його заарештували за звинуваченням у "створенні терористичної групи чи терористичної організації".

Так, міжнародна спільна слідча група, яка розслідує катастрофу "Боїнга" "Малазійських авіаліній" в небі над Донбасом, у червні 2019-го року вперше назвала імена перших чотирьох підозрюваних у причетності до збивання літака рейсу MH17 на Донбасі та видала міжнародні ордери на їх арешт – всі вони громадяни Росії.

Москва, водночас, заперечує всі звинувачення в причетності до збиття літака. За словами заступника генпрокурора Росії, на сьогоднішній день ні міжнародним слідством, ні журналістами не було надано жодного переконливого доказу провини російських військових або бойовиків на Донбасі. А в Міноборони Росії стверджують, що в період катастрофи "Боїнга" ні одна з російських установок не перетинала кордону з Україною.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme