"Відсутність голосу лунатиме сильніше": В "ЄС" підтримали бойкот сесії ПАРЄ

Депутат фракції політичної партії "Європейська Солідарність" Володимир Ар’єв підтримав рішення про бойкот цієї сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, яке ухвалила нова українська делегація
 

Про це він заявив в коментарі телеканалу "Прямий", повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт політичної партії "Європейська солідарність".

"Тому, що в даному разі відсутність голосу буде лунати значно сильніше, за наявність цього голосу", – підкреслив Ар’єв.

За його словами, якби українська делегація приїхала на сесію ПАРЄ "так наче нічого не сталося" – це було б рамках російського сценарію і сценарію тих, хто підтримує повернення Росії в ПАРЄ.

Парламентар також особливо відзначив тих депутатів національних парламентських делегацій, які прийняли рішення про індивідуальну неучасть у нинішній сесії ПАРЄ, зокрема це депутати від Литви.

"Хоча погоджуючись з українською делегацією в тому, що вони прийняли стратегічне рішення, але не погоджуюсь із тим, що вони його прийняли запізно. Вони затягнули з прийняттям рішення про бойкот аж до 23 вересня. Буквально тиждень тому було ухвалено це рішення", – зазначив Ар’єв.

За його словами, саме через це багато делегацій не дочекались рішення від України і вирішували самостійно чи брати участь у нинішній сесії ПАРЕ, дехто з депутатів відмовився від участі в індивідуальному порядку.

"Тому така єдність була порушена. І я сподіваюсь, що в майбутньому українська делегація діятиме більш рішуче, ніж це було цього разу", – додав він.

За його словами, ефект від цього бойкоту міг бути більш масштабним і вагомим.

Парламентар висловив жаль, що представники української делегації до нього звернулися запізно, і тому вже неможливо було мобілізувати значну підтримку серед інших делегацій в ПАРЄ.

"Але бойкот з боку української делегації абсолютно виправданий", – наголосив Ар’єв.

Він підкреслив, що ПАРЄ сама порушила свої головні принципи. Крім того, є питання щодо легітимності обрання російських депутатів під час виборів в РФ, за участю виборців анексованого Криму. А отже і їхня участь у будь-яких голосуваннях на сесії в ПАРЄ ставить під сумнів легітимність таких рішень Асамблеї.

"Делегітимізація структури під назвою ПАРЄ відбулась у червні з прийняттям рішення про повернення російської делегації. Тому працювати в цій структурі, поки ця організація не відновить до себе довіру, я вважаю сенсу немає", – сказав політик.

Він також прокоментував наміри президентського комітету ПАРЄ відвідати Україну.

"Я вважаю, що це може бути кроком на зустріч Україні, але маленьким. Питання не в тому, що сам факт проведення президентського комітету ПАРЄ в Києві, це вже добре. Питання в тому, з чим приїде президентський комітет, з якими меседжами", – сказав Ар’єв.

"Якщо від нас будуть вимагати прийняти все як є, то я вважаю, що президентський комітет має поїхати туди звідки приїхав", – додав він.

Він вважає, що комітет має приїхати в Україну з конкретними пропозиціями як відновити довіру і виходити із ситуації, коли Парламентська Асамблея дискредитувала сама себе.

Нагадаємо, 17 вересня у Верховній Раді сформували новий склад української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

23 вересня Україна вирішила не подавати повноваження нової делегації на затвердження під час осінньої частини сесії ПАРЄ з 30 вересня по 4 жовтня 2019 року.

Також повідомлялося, що Україна 30 вересня може втратити будь-яке представництво в Парламентській асамблеї Ради Європи.

26 вересня стало відомо, що новий склад делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи змушують прибути в Страсбург.

Голова української делегації в ПАРЄ Єлизавета Ясько заявила, що відвідає сесію з неофіційним візитом самостійно. Окрім того, вона зазначала, що делегація України в Парламентській асамблеї Ради Європи своєю відсутністю на осінній сесії демонструє позицію щодо повернення Росії до організації, за що проголосували, зокрема, французькі представники у ПАРЄ.

Довідка: ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу у квітні 2014 року через анексію Криму. Оскільки Москва не виконала жодної вимоги відповідних резолюцій асамблеї, санкції проти РФ тривали кілька разів. На знак протесту російські депутати не брали участі в роботі асамблеї з 2016 року. Влітку 2017 року Москва припинила платити внески до бюджету Ради Європи, пояснюючи це тим, що делегація Держдуми РФ не має повноцінних прав у ПАРЄ. З'явився варіант, що Росія взагалі покине ПАРЄ. Після цього почали говорити, що неучасть Росії в ПАРЄ обмежує права російських громадян, зокрема неможливість оскарження рішень російського суду в ЄСПЛ.

У ніч на 25 червня ПАРЄ проголосувала за зняття санкцій з Росії і повернення російської делегації у склад організації.

За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 – проти, 10 – утрималися. Важливо, що рішення, схвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

Після цього російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень в ПАРЄ.

Водночас українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації Росії. Також Україна відкликала постійного представника України в Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій.

26 червня хорватка Марія Пейчинович-Бурич обрана генеральним секретарем Ради Європи в першому раунді.

Тоді ж моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи не підтримав поправки до проекту резолюції про затвердження повноважень делегації Росії, які передбачали санкції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme