Ясько сказала, хто поїде від України на осінню сесію в ПАРЄ

Очільниця нової української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Єлизавета Ясько відвідає сесію ПАРЄ з неофіційним візитом

Таку заяву вона зробила у інтерв'ю виданню LB.ua, передає Depo.ua.

"З представників нової делегації ніхто не їде. Їду я з неофіційним візитом. Як голова делегації, але у мене ж немає статусу і повноважень. Тобто, в якості гостя. У мене заплановано багато зустрічей, потрібно з усіма познайомитися, все вивчити", – сказала Ясько.

Вона розповіла, що у неї заплановані низка зустрічей в Страсбурзі, зокрема з держсекретарем МЗС Франції з питань Європи Амелі де Моншален.

"Ми не беремо участі в цій осінній сесії, але ми розглядаємо це співробітництво як стратегічно важливе для України. Це наша позиція і ми по-іншому вчинити не можемо… Це – політика, це – міжнародні відносини. Іноді потрібно йти на такі кроки, щоб добитися кінцевої мети. Що робити далі, ми будемо вирішувати всередині делегації", – сказала вона.

Такий візит, за її словами, означає, що Україна може працювати в кулуарах.

"Ми можемо спілкуватися, якщо виникає якесь питання, де потрібно захистити українські інтереси", – додала вона.

Нагадаємо, 17 вересня у Верховній Раді сформували новий склад української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

23 вересня Україна вирішила не подавати повноваження нової делегації на затвердження під час осінньої частини сесії ПАРЄ з 30 вересня по 4 жовтня 2019 року.

Також повідомлялося, що Україна 30 вересня може втратити будь-яке представництво в Парламентській асамблеї Ради Європи.

26 вересня стало відомо, що новий склад делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи змушують прибути в Страсбург.

Довідка: ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу у квітні 2014 року через анексію Криму. Оскільки Москва не виконала жодної вимоги відповідних резолюцій асамблеї, санкції проти РФ тривали кілька разів. На знак протесту російські депутати не брали участі в роботі асамблеї з 2016 року. Влітку 2017 року Москва припинила платити внески до бюджету Ради Європи, пояснюючи це тим, що делегація Держдуми РФ не має повноцінних прав у ПАРЄ. З'явився варіант, що Росія взагалі покине ПАРЄ. Після цього почали говорити, що неучасть Росії в ПАРЄ обмежує права російських громадян, зокрема неможливість оскарження рішень російського суду в ЄСПЛ.

У ніч на 25 червня ПАРЄ проголосувала за зняття санкцій з Росії і повернення російської делегації у склад організації.

За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 – проти, 10 – утрималися. Важливо, що рішення, схвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

Після цього російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень в ПАРЄ.

Водночас українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації Росії. Також Україна відкликала постійного представника України в Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій.

26 червня хорватка Марія Пейчинович-Бурич обрана генеральним секретарем Ради Європи в першому раунді.

Тоді ж моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи не підтримав поправки до проекту резолюції про затвердження повноважень делегації Росії, які передбачали санкції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme