Від Росії вимагають пустити до Криму спостерігачів ОБСЄ

Росія повинна надати міжнародним спостерігачам - в тому числі спостерігачам від ОБСЄ - можливість поїхати в Крим для забезпечення точної інформації про ситуацію в регіоні
Depo.Влада
19 березня 2015 23:12
ФОТО: depo.ua
Від Росії вимагають пустити до Криму спостерігачів ОБСЄ
Від Росії вимагають пустити до Криму спостерігачів ОБСЄ

Про це йдеться у заяві представника США в ОБСЄ Деніеля Баєра, повідомляє "Європейська правда".

"Протягом минулого року ми стали свідками жахливої неповаги до прав людини в Криму. Російська окупаційна влада намагалася змусити прийняти російське громадянство громадян України, які проживають в Криму. Російська окупаційна влада застосувала репресивні російські закони, що обмежують свободу мирних зібрань, асоціацій, релігії кримчан, які виступають проти окупації", - йдеться у заяві.

Зазначається, що у деяких випадках росіяни навіть використовували ці закони заднім числом, щоб покарати дії, здійснені до так званого "референдуму".

"Вони особливо стосувалися членів кримськотатарської громади, щоб ув'язнити або зробити вигнанцями лідерів кримських татар", - йдеться в заяві.

Баєр зазначив, що російська окупаційна влада ховається за зовнішнім лоском "правового процесу", щоб викрадати кримчан, які є громадянами України, таких як Олег Сенцов, і судити їх в російських судах.

"Російська окупаційна влада затримала, допитала, і викрала місцевих жителів і внесла незалежні засоби масової інформації півострова до НУО. Ці звірства є неприйнятними, і ми закликаємо Росію припинити подальші зловживання", - сказав він.

Мітки: Крим, Росія